реклама Делікат

Місто тоне у стихійній торгівлі: м'ясо і рибу у Черкасах продають просто із землі – посеред тротуарів, на місцях для торгівлі новорічними ялинками, на задимлених обочинах доріг - із початком війни проблема стихійної торгівлі знову стала однією із найбільших міських проблем.

- Усі наші інспектори цілий день проводять у місті, ми працюємо із 8.00 до 17.15, проводимо регулярні рейди, перевірки - і щомісяця складаємо 500-600 актів про порушення, проте проблему стихійної торгівлі це не вирішує,  - констатує заступник начальника управління - начальник відділу інспектування Черкаської міської ради Сергій Молодик. - Як правило, стихійну торгівлю проводять не черкасці, а люди із навколишніх сіл (Леськи, Червона Слобода, Чапаївка). Ми складаємо протоколи і, за правилами, направляємо їх у відповідну сільську раду, там порушнику  присуджують штраф у 300 гривень. Ця сума – ніщо, проти його заробітків у десятки тисяч гривень. Ми можемо раз на 2 тижні складати протокол. Можемо запровадити чергування – але це означає залишити поза увагою всі інші міські питання – такі як порушення паркування, прибирання опалого листя або снігу підприємцями на прилеглих територіях. Після робочого часу повноважень проводити  перевірки і складати протоколи у нас взагалі немає.

index

Дієвим методом змусити стихійних продавців або перестати возити до Черкас «стихійний товар», або купувати місце на офіційному ринку і торгувати законно, було б вилучення товару на місці стихійної торгівлі. Проте, муніципальна інспекція не має   повноважень вилучати цей товар, а поліція цього не робить.  Ми прибуваємо на місце для перевірки, викликаємо патрульну поліцію. Поліція повинна вилучати товар і засоби торгівлі, проте не робить цього під приводом відсутності умов для можливості зберігати ці речові докази. Попри відповідні звернення муніципальної інспекції, поліція віддає товар під розписку…його продавцям.  У випадку конфіскації товару, як показує практика, продавці можуть і не вчиняти нових порушень. А так – вони щодня знову на старих місцях.

Осноюють і нові – зокрема, місця, виділені містом під торгівлю ялинками: нині   поряд із новорічними деревцями, їх продавці розкладають і м’ясо та рибу.

- Без муніципальної варти подолати стихійну торгівлю у Черкасах неможливо, - переконаний  начальник управління інспектування Черкаської міської ради Станіслав Коломієць. - Нині нам не вистачає повноважень, не вистачає робочого часу, не вистачає техніки. Я вивчав практику вирішення аналогічних муніципальних питань  у Києві, Харкові, Вінниці – і тому пропоную створити комунальне підприємство «Муніципальна варта», що займатиметься перевірками і виявлятиме порушників цілодобово. Щоб це КП не було дотаційне, а наповнювало бюджет, для нього можна було б придбати спецтехніку, яка могла б забирати неправильно припарковану техніку на штрафмайданчики і це було б суттєвим наповнення бюджету, Я підготував проект відповідного рішення – про створення «Муніципальної варти», передав його міському голові, депутатському корпусу, тож ми тепер чекаємо його обговорення і винесення на сесію. Інакше місто потоне у стихійній торгівлі, і ми нічого із цим не зможемо зробити.

Що сьогодні повинні робити люди, які стикаються зі стихійною торгівлею і розуміють її ризики?

- Телефонувати «102», посилаючись на порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - пояснює Станіслав Коломієць. - Тобто -  «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», що передбачає штраф у 1700 грн. Патрульна поліція має прибути на місце і скласти протокол та конфіскувати у стихійного продавця незаконний товар.

Про це пише прес-клуб реформ

реклама

Коментарі  

 
+2 #5 Ошгн 25.12.2022 20:52
Ніхто не примушує нікого купувати з землі зі сміттям смолами, мурами, землею. Чим ще там? А в супермаркетах зі сто раз перебити датами можна купувати?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #4 Кур 25.12.2022 19:36
Цитую Светлана:
Бондаренко - це труси в центрі на тротуарі, срач, сміття, МАФ - сараї, торгаші, шаурма... А, взагалі смішно читати стогнання чинуш міськвиконкому. Весь центр зас.ан торгашами, а вони, виявляється цілодобово, щось *роблять*.


Бондаренко як міський голова - абсолютний нуль. Усі його "вихлопи" - це погано покладена неякісна тротуарна плитка. А, іще здирницька "Нова пакість".
Так проголосували ж ідійоти..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #3 Светлана 24.12.2022 22:04
Бондаренко - це труси в центрі на тротуарі, срач, сміття, МАФ - сараї, торгаші, шаурма... А, взагалі смішно читати стогнання чинуш міськвиконкому. Весь центр зас.ан торгашами, а вони, виявляється цілодобово, щось *роблять*.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 місцевий 24.12.2022 20:15
да, коли була податкова... у лихіх 90х та 0вих ..... такого не було, бо працювали і по вихідним..., і це при затримкі з/п , яка була 600-1000 грн.!!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 Тоб то 24.12.2022 15:21
премія 400% під час війни,нікого вже не шокує...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100