Студенти Черкаського державного технологічного університету побачили, як річкова вода перетворюється в питну. Для них головний технолог КП «Черкасиводоканал» Олександр Гончаренко провів екскурсію на Дніпровській водоочисній станції (ДВС).
За словами головного технолога, якість річкової води характеризується високим рівнем органічного забруднення, заліза та мікробіологічними показниками. Тож технологічні параметри водопідготовки постійно коригуються залежно від якості води в Дніпрі.
– У 2010 році набув чинності новий, більш жорсткий стандарт якості на питну воду. Він уніс свої корективи і в роботу «Водоканалу», – зазначив Олександр Володимирович, – тому ми переглянули технологію очищення води в бік зменшення кількості хлору. Зараз для очищення дніпровської води ми використовуємо найсучасніші реагенти як вітчизняного, так і закордонного виробництва, використовуємо новітнє дозувальне обладнання.
Головний технолог розповів про методи очищення води, які нині використовує підприємство, ознайомив з повною технологічною схемою роботи водоочисної станції.
Також студенти побували в лабораторії, у залі фільтрів та загалом змогли оцінити масштабність роботи Дніпровської водоочисної станції.
Практика проведення екскурсій на об'єкти підприємства є традиційною, адже безпосереднє ознайомлення студентів та школярів з процесом водопідготовки допоможе краще орієнтуватися у питаннях водозабезпечення та проблемах екології водних ресурсів, зазначає прес-служба «Черкасиводоканалу».
реклама