реклама
реклама

Навіть у воєнний час українці готуються до новорічних свят, аби отриматихоч трохи позитивних емоцій.

Якщо ви вирішили зустрічати Новий рік із ялинкою, постає питання: яке новорічне дерево обрати – живе чи штучне?

Для прихильників живої ялинки на новорічні свята є найважливіша порада – купувати її слід тільки на офіційних ялинкових ярмарках, де усі дерева мусять бути промарковані бирками або етикетками. Кожній ялинці надається індивідуальний номер, який зазначено на штрих-коді.

o_1ej0m7ome17hs5ou129b1coaggh1k_th_lnd_xx

До переваг штучної ялинки можна віднести її довговічність та зручність. Такою ялинкою можна користуватися  роками, проте слід зважати на деякі потенційні ризики.

Для виробництва штучних ялинок використовують полімерні матеріали. Зокрема, може застосовуватися полівінілхлорид, основною діючою речовиною якого є вінілхлорид. Ця токсична речовина здатна виділяти випари, які мають подразнювальну дію на слизову оболонку дихальних шляхів, можуть викликати напади бронхіальної астми.

Варто сказати про окремі добавки, які можуть використовуватися для підвищення пожежної безпеки штучного новорічного дерева. Зокрема, це стосується фталатів олова, свинцю або барію, які при поступовому накопиченні в організмі можуть погіршувати роботу печінки та нирок. Ці сполуки входять до переліку речовин – канцерогенів.

Тому купувати штучну ялинку краще у магазинах, де можна ознайомитися з інформацією щодо виробника, складу і якості матеріалів, із яких виготовлена ялинка, та вимагатисертифікат якості на виріб. Таким чином ви вбережете себе від неприємних сюрпризів.

На що варто звернути увагу, купуючи штучну ялинку

- Вибираючи штучне новорічне дерево, зверніть увагу на його запах. Якщо він різкий та неприємний, на такому виробі не варто зупинятися. Рекомендується купувати ялинки у теплих приміщеннях, де запах особливо відчутний.

- Перевірте міцність голок та гілок. Проведіть рукою за «зростанням», проти «зростання», трохи стисніть, потягніть пучок на себе. Голки повинні швидко повертатися в початковий стан і, звісно, не обсипатися.

- Перевірте рукою, чи залишається слід на шкірі від фарби.

- Зверніть увагу на підставку, вона повинна бути стійкою та бажано металевою.

- Не забудьте придбати чохол для зберігання продукції.

- Зберігайте розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі.

У разі виникнення сумніву щодо безпечності продукції звертайтеся до продавця з проханням надати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на зазначену продукцію, який встановлює медичні вимоги безпеки.

За потреби можна звернутися до Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з метою  проведення лабораторно-токсикологічних досліджень штучних ялинок або інших полімерних матеріалів, а також отримання фахових консультацій.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100