У Черкаській міській раді відбулося перше у 2023 році засідання топонімічної комісії. Під час нього розглянули питання про встановлення і демонтаж меморіальних дощок, демонтаж пам’ятних знаків, створення площі і перейменування та найменування низки вулиць.
На початку засідання голова комісії Сергій Тищенко підбив підсумки роботи комісії у минулому році. Серед іншого, результатом стало перейменування і найменування 112 вулиць, провулків, узвозів, скверів, знесення пам’ятника Максиму Горькому і меморіальної дошки на честь 50-річчя Жовтня.
«У минулому році ми дуже плідно попрацювали. Дякую депутатському корпусу, який максимально підтримав ті рішення, які ми пропонували. Ми за рік вдвічі перевищили результати роботи своїх попередників, плюс ухвалили ті рішення, які довго чекали на своє прийняття. У своїй роботі наша топонімічна комісія керувалася відомим висловом В’ячеслава Чорновола: «Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?». Тож наша робота була продуктивною і результативною», – підкреслив Сергій Тищенко.
Потому комісія перейшла до розгляду питань порядку денного. Спочатку розглянули звернення від громадян та низки депутатів щодо демонтажу радянського знаку у формі зірки, що розташований у сквері Сержанта Смірнова. Комісія проголосувала за знесення цього знаку і дала доручення департаменту ЖКК провести демонтаж. Петицію щодо збереження цього знаку комісія не підтримала.
Ще один пам’ятний знак, який вирішила демонтувати топонімічна комісія – «Загиблим працівникам правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків». Обеліск колись був встановлений у Соборному парку (раніше – Першотравневому) як пам’ятник чекістам і потребував декомунізації. До того ж, нинішні черкаські правоохоронці своїх пам’ятних заходів біля нього не проводять.
Вирішили також знести меморіальну дошку генерал-полковнику Валерію Малікову, розміщену на фасаді будинку №131 по вул.Верхня Горова. Валерій Васильович Маліков із 1970 по 1991 роки працював на керівних посадах КДБ УРСР.
Натомість топонімічна комісія ухвалила рішення про встановлення меморіальної дошки Валентину Костянтиновичу Талаху. Вони підтримали пропозицію Черкаського драмтеатру розмістити її на фасаді будинку по бульв.Шевченка, 224 (поблизу скверу «Юність»). Валентин Талах – український диригент, композитор, аранжувальник, хормейстер, Заслужений артист України. Працював у Черкаському обласному музично-драматичному театрі. Також він є автором гімну Черкас.
Також комісія підтримала пропозицію створити площу Української пісні на розі вул.Юрія Іллєнка та Сергія Амброса в місті Черкаси. Департаменту ЖКК доручили підготувати проект рішення про створення об’єкту благоустрою.
Розглянули на комісії і організаційні питання. Зокрема, підтримали необхідність внесення змін до Положення про порядок найменування об’єктів міського підпорядкування, вшанування пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Черкаси.
Також на засіданні розглянули майже 60 питань щодо перейменування/найменування вулиць та провулків. Близько половини пропозицій підтримали.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської міськради.
реклама
Коментарі
Топкоми про це не подумали. Прокололися. Вони вікіпедії не читають.
Нині з'ясувалося, що такі "радники" в основному радили як швидше москалям здатися.
Тільки хрести.
А до 2015 року був радником голови СБУ. Це що підстава для знесення меморіальної дошки на будинку?
(напроти 11 СШ ) вже давно треба прибрати...
Стрічка RSS коментарів цього запису