реклама Делікат

«Трибунал для Путіна» − саме так називається всеукраїнська ініціатива, до якої входить низка громадських організацій України, які об’єдналися й спільно займаються фіксацією воєнних злочинів російських окупантів проти мирного населення. Серед таких організацій і «Черкаський правозахисний центр». Його керівник Тарас Щербатюк розповів, як триває процедура фіксації, хто може звернутися та які історії вразили його найбільше, пише novadoba.com.ua

− Яка структура проводить фіксацію воєнних злочинів? Кого ви представляєте?

− Ми представляємо ініціативу «Трибунал для Путіна» – це всеукраїнська ініціатива, до якої входить провідні правозахисні організації України. І ми та наші колеги займаємося фіксацією воєнних злочинів, які скоїли російські окупанти на території України.

photo_2023-01-17_10-02-05

− Яким чином здійснюється документування?

– Документування проводиться двома способами: акумулювання та систематизація інформації про воєнні злочини з відкритих джерел інформації та опитування населення, шляхом проведення інтерв’ю з постраждалими особами.

Найбільш дієвим є формат проведення інтерв’ю з жертвами та постраждалими, адже працюючи з людьми ми отримуємо безпосередні докази вчинення злочинів військовими російської федерації. Для нас важливі всі деталі: місце, час вчинення злочинів, напрямок руху ракет, присутність російських військових, об’єкти, які постраждали внаслідок влучень, звірства, які вчиняються російськими військовими щодо цивільного населення. Збираючи деталі ми формуємо цілісну картину. Відразу хочу зазначити, що ми фіксуємо лише злочини проти цивільного населення, які визначено Римським Статутом та низкою Міжнародних договорів.

− Які види злочинів ви зафіксували, для прикладу на Черкащині.

– Станом на кінець 2022 року на території Черкаської області задокументовано 36 епізодів ймовірних воєнних злочинів скоєних Російською Федерацією.

 98

Дещо інша ситуація з пошкодженнями та руйнування житлових та об’єктів інфраструктури.

 326583644_552841750195633_7090932762751830317_n

− Як до вас можна звернутися? Як вас можна знайти? Наприклад, у мене є свідок і я вважаю, що її свідчення будуть вам цікавими.

− Ми працюємо як з черкащанками так і внутрішньо переміщеними особами. Територіально ми не обмежені в роботі. Для нас головне результат. Невдовзі ми також збираємося здійснювати виїзд до деокупованих територій, де також будемо працювати з людьми. Відразу скажу, що інтерв’ю є абсолютно конфіденційним і лише за згодою людини ми можемо залучати засоби масової інформації для висвітлення історії людини. Наша організація дотримується також комплексного підходу. Паралельно з документування ми також повністю супроводжуємо людину у всіх юридичним питаннях, які в неї виникають. При необхідності допомагали заповнювати формуляри до Європейського суду з прав людини, заяви до правоохоронних органів тощо.

− Чи є якісь історії, які вас найбільше вразили?

− Найбільш трагічні історії нам розповідали постраждалі з міста Маріуполь. Там насправді коїлись та і кояться страшні речі. Це і вбивства цивільних осіб і масові руйнування житла цивільних осіб. Вражає також те, яким чином Російська Федерація здійснює фільтрацію цивільного населення та господарює в окупованих українських містах. Завдяки нашій співпраці з ЗМІ люди мають можливість дізнаватися про всі звірства, які вчиняються Російською Федерацією в Україні.

− Чому важливо надавати свідчення?

− Це важливо для людей, щоб, по-перше, їхня особиста історія не була забута. Майбутні покоління повинні знати, що нині коїться в Україні та робити висновки, не забувати. По – друге кожна задокументована історія є доказом причетності російської федерації до вчинення воєнних злочинів, що допоможе притягнути винних осіб до відповідальності. Ми впевнені, що всі постраждалі від звірств російської федерації мають понести відповідальність. І саме тому ми постійно закликаємо людей не мовчати – давати свідчення, публікувати свої історії, робити скарги до Міжнародних інстанцій. Ініціатива «Трибунал для Путіна» та робота нашої організації спрямована для можливості в подальшому відновити права цивільного населення, притягнути російську федерацію до відповідальності.

Якщо ви чи ваші рідні стали жертвами воєнних злочинів, звертайтесь до офісу «Черкаського правозахисного центру» за телефонами: 096-390-16-56; 068-822-05-92.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100