реклама

реклама

Сьогодні відомо, що вірус гепатиту В (ВГВ) може проникати в організм людини через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Зараження ВГВ відбувається навіть частіше, ніж ВІЛ-інфекцією.

gepatut rana

Під час війни екстрена профілактика ВГВ набула особливої актуальності. Велика кількість постраждалих від військової агресії росії як серед військових, так і серед цивільного населення сприяє активному зараженню гепатитом В. Найбільш вразливий до зараження контингент – це військовослужбовці, медики, працівники ДСНС, поліції, а також цивільне населення, яке проживає в зоні проведення бойових дій. Це ті люди, якій мають найбільшу ймовірність контакту з кров’ю через поранення, опіки, переливання крові, надання медичної або домедичної допомоги.

Для того, щоб ефективно захиститися від ВГВ в умовах війни, необхідно провести екстрену імунопрофілактику, особливо якщо контактна особа раніше не була вакцинована.

Спочатку потрібно ввести одну дозу гіперімунного імуноглобуліну проти ВГВ якомога швидше після контакту, за можливості – у перші 24 години. Після цього слід ввести першу дозу вакцини внутрішньом’язово, в іншу ділянку тіла, ніж імуноглобулін, а наступні дози – згідно з рекомендаціями щодо застосування конкретної вакцини.

На сьогодні існує декілька схем вакцинації від гепатиту В.

Чотиридозова схема при екстреній вакцинації (після контакту з кров’ю чи іншими біологічними рідинами):

  • перша доза – якомога раніше, екстрено,
  • друга доза – через 1 тиждень після першої,
  • третя доза – через 2 тижні після першої,
  • четверта доза – через 2 місяці після третьої.

Прискорена схема вакцинації проти гепатиту В:

  • перша доза – в перші 24 години або якомога раніше,
  • друга доза  – через 7 днів,
  • третя доза – через 21 день,
  • четверта доза – через 12 місяців після введення першої дози.

Є й інші варіанти екстреної вакцинації, які варто уточнити з лікарем-спеціалістом (імунологом).

Фахівці відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб наголошують: щеплення запобігає інфекції та її негативним наслідкам у 96%. Екстрене щеплення не завдасть шкоди здоров’ю, тоді як захворювання на гепатит В може бути смертельним.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100