З метою економії та раціонального використання бюджетних коштів Смілянської міської громади ( на оренду приміщень та енергоносії) чотири бібліотечні філії пропонують перевести із окремих приміщень у приміщення навчальних закладів, що знаходяться поруч, пише smila-ua.com

Про це на бюджетній комісії міської ради розповіла очільниця відділу культури Ірина Бобошко.

2023-02-20-biblio

Бібліотеку-філію №1 планують розмістити у Смiлянському промислово-економiчному коледжі, філію №5 у приміщенні, де знаходиться Центр реабілітації "Барвінок".

Ці книгозбірні знаходяться в мікрорайонах Богдана і РПЗ у орендованих приміщеннях, тож кошти на ремонти кімнат вже давно не виділялись. Відповідно знаходяться у жахливому стані, зазначила посадовиця.

Також серед претендентів на переїзд і бібліотека-філія №2. Вона знаходиться неподалік школи №4, тож там для бібліотечних фондів вже приготували місце і, навіть, більше за площею, ніж є у них зараз. (Ред. Ця бібліотечна філія взагалі вже багато років була під загрозою скорочення. Адже відповідно до нормативів кількості бібліотек на місто вона знаходиться у 5 кілометрах від найближчої центральної бібліотеки імені О. Журливої).

У загальноосвітню школу №13 пропонують перемістити бібліотеку-філію №4. У навчальному закладі власна котельня, тож там будуть більш комфортні умови і для біліотекарів, і для читачів.

Питання переведення книгозбірень пропрацьовувалось разом з управлінням освіти та керівництвом центральної бібліотечної системи, зауважила Ірина Бобошко.

На депутатських комісіях проект рішення про затвердження базової мережі закладів культури Сміли, у рамках якого і розглядається зміна адрес бібліотечних установ було розглянуто і погоджено його винесення на сесію.

Та в соціальних мережах працівники та відвідувачі бібліотек, що переводять в інші приміщення, намагаються привернути увагу громадськості та посадовців. Вони з цим процесом категорично не погоджуються і вважають це кроками до закриття цих філіалів.

Зокрема у бібліотеці-філії №5 (мікрорайон РПЗ) уже 7 років поспіль працює арт-студія "Поринь у веселку". Це був проєкт закордонних справ Німеччини DVV International. І завдяки тодішнім гарантіям міської ради підтримувати всі діючі студії, що будуть працювати в бібліотеці після завершення поекту, грантодавці надавали фінансування. Зараз у жінок, які відвідують арт-студію залишились швейні машинки, у бібліотеці обладнаний простір, де вони строчать пледи і ковдри для ЗСУ. Чи зможуть вони це робити у новому приміщенні - беруть великі сумніви.

Бібліотека-філія №2 (мікрорайон Цукрозавод) найближчими днями збирає громадські збори своїх читачів, які теж прагнуть донести до влади Сміли свою незгоду із переведенням їх книгозбірні у інше приміщення.

А бібліотека-філія № 4 звернулась за підтримкою до Української бібліотечної асоціації. Подаємо пост зі сторінки цієї організації повністю:

"До Української бібліотечної асоціації надійшло звернення від читачів публічних бібліотек міста Сміла (41 підпис).

У листі читачі висловлюють занепокоєння з приводу переведення бібліотеки у приміщення загальноосвітньої школи, «щоб потім приховано реорганізувати, точніше ліквідувати».

Читачі стурбовані усним наказом заступника міського голови з гуманітарних питань «пакувати книжки і перевозити їх до шкільної бібліотеки ЗОШ № 13, списавши значну частину фонду».

Такі дії є порушенням законодавства України, що на нашу думку є не припустимим за будь-яких обставин. Громадяни мають право на повноцінне бібліотечне обслуговування відповідно до соціальних нормативів. А робота бібліотек у воєнний час є критично важливою.

То ж ми звернулися листом до Міського голови міста Сміла пана Сергія Ананка з проханням не допустити порушення законів України й прав жителів міста Сміла на можливість отримати якісні бібліотечні послуги.

Також ми надіслали лист Олександру Ткаченку, Міністру культури та інформаційної політики України з проханням втрутитися в ситуацію.

Хочемо вірити, що питання буде вирішено, бібліотеки міста Сміла будуть працювати та обслуговувати користувачів у нормальних умовах.

Довідково:За даними Електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) - охоплення населення бібліотечним обслуговуванням у м. Сміла складає 30% (філія № 4 – 38%), що значно більше за середній показник по Україні (17%).

Більшою частиною користувачів бібліотеки є повнолітні громадяни, які завершили навчальний процес у школі.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Петрович 22.02.2023 19:55
Охоплення населення бібліотечним обслуговуванням у м. Сміла складає 30% (філія № 4 – 38%), що значно більше за середній показник по Україні (17%). Зрозуміло, що смілянський нарід найчитаючий у світі.
В мене тітка працювала в бібліотеці, так в неї окрім родичів близьких, далеких і сусідів до бібліотеки були записані, напевно їхні коти і собаки. І основна зедача була лише вчасно переписувати книжки у формулярах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100