Щорічно, протягом січня-лютого, мисливські господарства та лісівники проводять зимовий облік мисливських тварин у мисливських угіддях. Такий облік обовʼязковий і проводиться для контролю за використанням і відтворенням мисливської фауни на території Черкаської області.
Цьогоріч, таксацію проводять шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, підрахунку слідів на сніговому покриві. Також використовували тепловізійне обладнання і фотопастки, яких у лісах Черкащини встановлено 65 штук.
Тож, за результатами таксації, нараховано:
Загалом спостерігаємо позитивну динаміку щодо збільшення копитних тварин в лісах області.
Приміром, минулоріч чисельність лося становила 96 голів, цьогоріч - 122. Оленів благородних стало майже вдвічі більше, у 2022 році їх було 224, цьогоріч- 408.
Майже на сімсот особин збільшилась чисельність кабана, порівняно з 2022 роком.
Зросла також чисельність зайця-русака, борсука, лисиці.
Лань європейську у мисливських угіддях Черкащини почали розводити відносно недавно і її популяція з кожним роком зростає, що свідчить про хороші умови проживання.
Муфлони у Черкаській області мешкають тільки в угіддях вольєрного типу.
За результатами таксації визначено, що кількість тварин в лісах Черкаської області знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Це свідчить про якісне ведення мисливського господарства. Також на збільшення популяції тварин позитивно впливає заборона на відвідування лісу, які діє на час воєнного стану.
Про це повідомляє Центральний лісовий офіс.
реклама