реклама Делікат

У Черкасах діє Спеціалізована служба гуманітарної допомоги, яка підтримує десятки тисяч внутрішніх переселенців та соціальні категорії черкасців. Службу створено рішенням Черкаської міської ради аби допомагати людям нашого міста і тим, хто знайшов у Черкасах прихисток від війни.

IMG_4257

Від початку повномасштабного вторгнення з ініціативи Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка містяни об’єдналися в Гуманітарний волонтерський центр. Центр виконав колосальну роботу з прийому, розселення та гуманітарного забезпечення внутрішніх переселенців, які щодня сотнями їхали до Черкас, шукаючи порятунку в перші місяці війни.

Із завершенням роботи центру, розуміючи необхідність подальшої допомоги людям, рішенням Черкаської міської ради було створено Спеціалізовану служби гуманітарної допомоги як структурний підрозділ Черкаського міського центру соціальних служб.

Нині щодня близько півсотні людей приходять до пункту цієї Спеціалізованої служби на вулицю Благовісну,170. Внутрішні переселенці та соціальні категорії черкасців тут можуть отримати продуктові та гігієнічні набори, постільну білизну, посуд, деякі речі першої необхідності.

«Головна особливість спеціалізованої служби гуманітарної допомоги в тому, що вона працює не тільки для внутрішньо переміщених осіб, а й соціальних категорій черкасців, – відзначає заступниця міського голови Марина Гаркава.Завдяки ресурсам, які залучені від міжнародних донатів, без використання бюджетних коштів, ми допомагаємо сім’ям нашого міста, які потрапили у складні життєві обставини, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям  опікунів-піклувальників, ветеранам Другої світової війни, родинам загиблих. Ми намагаємося максимально врахувати потреби всіх людей, аби і корінні, і нові черкасці почувалися єдиною громадою, про яку піклується міська влада».

За словами директорки Черкаського міського центру соціальних служб Людмили Савранської, їхні фахівці в пункті спеціалізованої служби гуманітарної допомоги обслуговують кожну з категорій у певні дні тижня згідно з графіком.

Так, щопонеділка та щочетверга з 10 до 15 годин відбувається первинна реєстрація ВПО, які прибули в Черкаси, та видача їм першої гуманітарної допомоги. У вівторок, середу та п’ятницю обслуговують соціальні категорій черкасців і формують набори для видачі людям.

«Потреба у такому центрі є велика, щодня до нас приходить від 20 до 50 осіб, – розповідає Людмила Савранська. – Соціальним категоріям містян ми роздаємо допомогу під час разових акцій у певні дні згідно зі складеним графіком. Для цього ми попередньо формуємо потребу, списки отримувачів гуманітарної допомоги, інформуємо людей. До  речі, роботи надзвичайно багато, адже потрібно пофасувати продукти, сформувати набори, аптечки першої допомоги, посуд, постільну білизну, все облікувати, скласти. І цей величезний обсяг виконують усього 3 фахівці служби».

Людмила Савранська пояснює, що внутрішньо переміщені особи, які приїжджають до Черкас, повинні зареєструватися у департаменті соціальної політки, отримати довідку ВПО, і з нею прийти в пункт спеціалізованої служби гуманітарної допомоги. Тут новоприбулі отримують перший транш разової допомоги. Потім – за потреби – раз на 2-3 місяці можуть отримати продуктовий набір чи засоби гігієни повторно.

IMG_4180

«Ми приїхали до Черкас із Луганської області родиною  і живемо у спеціально облаштованому шелторі з мамою, татом, чоловіком та 12-річною донькою – розповідає пані Тетяна. – До цього пункту приходжу по гуманітарну допомогу вдруге. Дякую за допомогу Черкасам, вона відчутна. Зараз я шукаю роботу. До нас у шелтор мають прийти з центру зайнятості, тому сподіваюся, що допоможуть мені працевлаштуватися».

«Я прийшов сюди вперше, – говорить Дмитро Санін із Херсона. – Отримав продукти харчування, засоби гігієни, постільну білизну, набір посуду. Дуже вдячний. Ми з батьками винаймаємо квартиру на Митниці, я влаштувався в магазин. Зарплата не дуже велика, тому така гуманітарна допомога нам дуже потрібна».

Довідково:
Адреса пункту спеціалізованої служби гуманітарної допомоги:
Вул. Благовісна, 170 (вхід з вулиці Остафія Дашкевича, через прохідну)

Телефон для довідок:  0472-33-67-94

IMG_4193

Режим роботи Черкаського міського центру соціальних служб:
Понеділок-четвер – з 08:00 до 17:15
П’ятниця – з 08:30 до 16:00
Субота, неділя – вихідний

Про це інформує Черкаська міськрада.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100