Сьогодні медицину Черкащини підсилили обладнанням на 10 тисяч євро. Це стало можливим завдяки співпраці влади Звенигородської громади та Черкаської облради. Іншими словами, ряд посадовців налагодили зв’язки з німецьким фондом, який і передав допомогу.
– Після початку повномасштабного вторгнення багато людей виїхало з України за кордон. Один з них Олександр Кононенко з Звенигородщини опинився в Німеччині. Він там вчиться і не забуває про рідну землю. Завдяки йому вдалося вийти на Фонд Eltville-HelpingHands. Один з тих, хто сприяв допомозі, це Пітер Фріз і його надійні та щирі колеги Герд та Нік. Будемо говорити і про подальшу допомогу. Адже хочеться підсилити обладнанням і районну та міську лікарню Звенигородки. Дякую тим, хто перевозив, доставляв обладнання, – каже преший заступник Черкаської облради, представник «ЄС» Роман Сущенко.
Міський голова м. Звенигородка Олександр Саєнко каже, що не в останню чергу вдалося заручитися довірою і налагодити побратимські зв’язки завдяки Роману Сущенку, якого знають, якому довіряють.
– Коли делегація їздила вперше, то це були представники Звенигородського краю, також депутати облради, з якими працюємо. Приємно, що там чули про Романа Сущенка, тож легко було увійти в контакт. Всього на території Німеччини побували вже двічі. І окрім медичного обладнання ми ще підсилили нашу пожежну команду, адже вже отримали 3 пожежні автомобілі для Звенигородського краю. Там і автомобіль з люлькою на 31 метр. Це навіть для девятиповерхівок згодиться, адже зараз маємо укрупнення і наші фахівці виїздять на виклики і в Тальне, Ватутіне, де якраз є такі високі будинки.
Сьогодні обладнання надали обласному госпіталю ветеранів та онкоцентру.
– Тут автоматичний аналізатор сечі, холтер моніторинг артеріального тиску і така ж система для кардіограми. Тобто мова про добовий моніторинг. У нас дещо було, але, зрозуміло, все постійно удосконалюється. І це сучасне якісне обладнання дуже стане в пригоді. Людина добу носить препарат, а потім лікар розшифровує і визначає ті етапи, де були порушення функцій органів. І це дуже важливо. Тим більше, зараз патологія різнобічна. І недостатньо один раз зробити кардіограму, щоб визначити загальну картину, – каже головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни Черкаської облради Сергій Задорожний.
– До речі, нам обіцяли вийти на Бундесвер (збройні сили Німеччини), щоб передати методики і практики реабілітаційні, адже Німеччина брала участь в багатьох сучасних операціях з підтримки миру. Ми цей досвід готові перейняти. Можливо, це був би обмін досвідом між лікарями, які з’їздили б туди на навчання, – каже Роман Сущенко.
Назарій Вівчарик