Макет забудови Замкового узвозу представив сьогодні журналістам засновник ПП «Надія» Андранік Казарян. Виконавець архітектурного макету Ростислав Бахтіяров – у минулому черкащанин, який нині проживає і працює у Києві.
Попри те, що нині ще триває судова тяганина щодо забудови Замкового узвозу, все ж роботи тривають. Зокрема, були розкопки. Завершився перший етап розкопок, археологи звітують перед профільним міністерством, а потім буде другий етап.
Варто зауважити, позивачами у справі були Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА, заступник керівника Черкаської окружної прокуратури та Державна інспекція архітектури та містобудування України. Вони звернулися до суду з позовом про визнання незаконним рішення Черкаської міської ради про віднесення земельної ділянки біля підніжжя Замкової гори для багатоквартирної забудови. Третьою стороною в справі є якраз ПП «Надія».
– Суд щодо зміни генплану і тільки щодо адреси Замковий узвіз, 1 – там будинок з грифонами, який і так не зноситимуть. Звісно, головне питання було у краєвиді, зокрема, як буде проглядатися Дніпро зі спостережного майданчика, з скверу. Як бачимо, ці чотириповерхівки не заважатимуть, Дніпро буде проглядатися. Також, враховуючи, що забудову підпиратиме гора, ми зробили вертикальні і горизонтальні палі. Такого ніхто в Черкасах не робив. Навіть зараз на гору давить будівництво від готелю «Росава», тож нині, наприклад, будинок з грифонами має тріщини. Тому ми все закріпимо, – зазначає Андранік Казарян.
Він зазначає, що поряд з чотириповерховими будинками буде один восьмиповерховий, але збоку, щоб не закривати пейзаж. У будинках на кожному поверсі буде 5-6 квартир. Між будинками будуть алеї, майданчик, а нижче магазинчики на всіх перших поверхах будинків. Також буде алея. Окремо – збудований паркінг. Дах чотириповерхових будинків буде зеленим, щоб не дуже виокремлюватись з пейзажу.
– Попри судову тяганину, затримку, ми не перестаємо інвестувати в місто. Наприклад, сплачуємо ж орендну плату. А це теж інвестиції. Також суд має розібратися щодо рішення міськради. Ми витратили багато коштів і нині не хочемо відмовлятися від цієї ділянки. Як бачите, макет будівництва вписується у цей пейзаж. Ми досі спонсоруємо археологічні розкопки на місці будівництва. А загалом за час користування ділянкою заплатили вже 17 мільйонів гривень податків, – сказав Андранік Казарян.
Він зауважив, що також компанія при реалізації проекту реконструює будинок з грифонами за свої кошти.
– Загалом, хочемо масштабне комплексне будівництво. Я був проти одиночного будівництва завжди. Хочеться, щоб це йшов квартал до Припортової. Нині загальна площа проекту десь розрахована на гектар. Також маємо ще ділянки для будівництва. І я думаю, коли буде побудовано, то все буде добре, – зазначає Казарян.
Проектант додає, що працюючи, ходив дивився на схил, фотографував, і розуміє, що є певні дискусії щодо схилу, але все одно те, що є сьогодні, повинно якось розвиватися.
– Вважаю, проект має право на існування. І його вже підлаштовували під умови громади. І нині оглядовість достатня. Покрівля не перекриває огляд, – зазначає Ростислав Бахтіяров.
реклама
Коментарі
За всё засеяно!!
(а ничо я так на фото, настоящий Городничий! А местный Чичиков у меня на побигеньках)
Він ніхто, а його слова -порожній звук. Люди, а саме черкащани-ВСЕ! І вирішать усе при бажанні.
і відчувати все воніще їхньої каналізації з вентиляційних каналів,які виходять на покрівлю
Стрічка RSS коментарів цього запису