Сьогодні вперше у Черкасах, у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №17, відбувся Фестиваль інноваційних педагогічних технологій.
Основними спікерами були начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, ректорка КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»Наталія Чепурна та начальник управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Команієць. Також участь в заході взяли міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та начальник ОВА Ігор Табурець.
Загалом захід відбувся у два етапи. Спочатку виступили спікери на найбільш актуальні теми сьогодення – проблеми, ризики та виклики з якими стикаються освітяни в останні роки та шляхи їх вирішення.
Надалі пройшла робота в секціях - вісім активностей з різною освітньою тематикою.
– У нашому місті вже впроваджується безліч новаторських проектів. Це і SТЕМ-освіта, використання LEGO в навчанні, робототехніка, здійснюється науково-дослідницька робота з дітьми та учнівською молоддю. Пригадую, коли ще я був депутатом Черкаської обласної ради і перше рішення, коли ми купували перший набір LEGO. Це викликало жваву дискусію в залі. А на сьогодні ми маємо спільні напрацювання з обласною владою. І черкаські школярі – серед призерів і переможців всеукраїнських та міжнародних змагань, олімпіад, конкурсів, турнірів. Зі свого боку запевняю, що наша команда тепер вже в Черкаській міській раді й надалі розвиватиме освітню галузь, щоб місто Черкаси було флагманом новітніх технологій, – каже міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
– Наші освітяни, попри війну, впроваджують розвиткові проекти: STEAM-освіту, робототехніку, освітні хаби, класи безпеки та ін. Це цінно! Дякую громадам за підтримку таких ініціатив. Знаю, що нині багато педагогів змінили своє місце роботи і зараз захищають нас в ЗСУ. Загалом, освітяни, мабуть, найкращі з кращих, хто відреагували належним чином на війну. Я цей заклад, наприклад, пізнав з укриття, коли ми збиралися тут, щоб приймати щоденні рішення, як ми рухаємося, – каже начальник ОВА Ігор Табурець, маючи на увазі школу номер 17, де і проходив захід. – Ми з початку вторгнення мали пошкоджених 19 об’єктів дошкільної і середньої освіти. Були і прямі влучання, наприклад, у Паланці. Ми дещо відновили, близько семи закладів станом на сьогодні… І продовжуємо цю діяльність. З початку навчального року ми мали підготовленими до системи очного навчання близько 62% закладів дошкільної і середньої освіти. А зараз маємо близько 82% загальної чисельності, що каже про те, що ми не зупиняємося, і робимо все, щоб дітки розпочали навчання в стандартному форматі.
Начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський теж, як і мер Черкас, пригадав, коли депутати облради голосували за подібне рішення і впроваджували LEGO.
– Добре пам’ятаю той час, коли ми говорили про елементи робототехніки. А нам говорили, що це цяцьки. Та всетаки на це звернули увагу, нас підтримали, і нині вже в області біля 50 шкіл мають робототехніку. І ми тепер розуміємо, наскільки це потужно.
Валерій Данилевський у своєму виступі наголосив, що прогресивний розвиток освітньої галузі та навчання майбутнього неможливе без інтеграції сучасних технологій, що створюватимуть прикладний інструментарій для навчання та виховання молоді. Користуючись нагодою, зупинився на найактуальніших проблемах освіти під час війни, які несуть в собі освітні втрати та шляхах їх подолання.
Начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко проаналізував роботу освітян Черкащини, та подякував педагогам, які не зважаючи на військові події продовжують навчати дітей.
-Тут вирішується питання існування нашої держави вцілому. Те, що ви зробили за цей рік агресії дійсно вражає, - зазначив Юрій Григорович.
Водночас відзначив роботу освітян щодо створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення якісного харчування, турботу про внутрішньо переміщених осіб.
У рамках урочистості Юрій Кононенко вручив освітянам Грамоти та Подяки Міністерства освіти та науки України за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків та вагомий особистий внесок у сфері освіти і науки України.
Наталія Чепурна поділилася баченням та шляхами вирішення проблеми освітніх втрат у зв'язку з війною. Серед таких рішень Наталія Миколаївна представила концепцію кластера компенсаторної освіти.
Назарій Вівчарик
Коментарі
але на фото виглядає як пародія на Станцію Юних Техніків.
До речі,нагороджен ня самих себе,не перше.
Ото трударі!
А шо таке? Тамбурець сина добре виховав...
Стрічка RSS коментарів цього запису