Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв Черкаської області та всієї країни: спричинила руйнування налагоджених роками процесів, логістичних ланцюгів, підняття цін на пально-мастильні матеріали та інші матеріально-технічні ресурси, в тому числі на мінеральні добрива.
Так, при підвищенні виробничої собівартості сільськогосподарської продукції та зниженні ціни її реалізації, впала рентабельність виробництва. Це не проблема лише Черкаської області. На жаль, у воюючих і прифронтових областях ситуація гірша.
Про це в інтервю Укрінформу розповів голова Черкаської ОВА Ігор Табурець
«У 2022 році наші аграрії провели посівну компанію, доглянули урожай та зібрали його. Ми мали 4 млн тонн зерна. Експорт товарів агропромислового комплексу склав 86% валютних надходжень в область. За таких умов аграріям, повторюсь, варто зосередитися на переробці продукції.
До речі, торік через Державний аграрний реєстр впроваджено Програму підтримки малих агровиробників. Виплати затвердили 980 агровиробникам Черкаської області на загальну суму 83,1 млн грн. Аграрії області також беруть участь у програмах USAID Агро з різних напрямків (насіння, добрива, переробка картоплі, збільшення елеваторних потужностей). Це приклади лише кількох програм підтримки.
Зменшення посівних площ аграрії області не прогнозують. По всіх категоріях господарств вона очікується на рівні минулого року - понад 1,2 млн га.» - зазначив голова ОВА
реклама