Черкаське вище професійне училище будівельних технологій – єдиний заклад в області, який здійснює підготовку сантехніків.
В училищі кажуть, що зацікавленість до сантехнічної справи зростає щороку. Як результат – профтех без проблем набирає групи вступників на базі 9-го та 11-го класу за регіональним замовленням. Крім того, щорічно здійснюється підготовка за контрактною формою навчання.
2018 року заклад долучився до другої фази українсько-швейцарського проєкту з поліпшення сантехнічної освіти EdUP. Це відкрило перед командою училища багато можливостей.
За рік до участі у проєкті EdUP команда Черкаського ВПУ будівельних технологій створила сучасний навчально-практичний центр для підготовки сантехніків. База центру дозволяє відпрацювати навички укладання теплої підлоги, налаштування температурного режиму на контурах, під’єднання електрокотлів, радіаторів та бойлерів, інсталювання систем для кухні та ванної кімнати.
Завдяки участі в проєкті EdUP училище змогло залучити багато партнерів-виробників сантехнічної продукції – Herz, Uponor, KAN Therm, Акватерм, Karado, – які надають матеріали для навчання учнів. Вони також проводять семінари та майстер-класи для педагогів, учнів училища.
«Кілька років тому експерти у сфері сантехніки звернулися до нас із пропозицією створити академію інсталяторів “Сантехстиль”. Маючи достатню матеріально-технічну базу, ми отримали можливість налагодити партнерство з галузевими компаніями. Унаслідок на базі нашого училища діє навчальна академія для сантехніків міста Черкаси та області. Час від часу експерти проводять навчання для сантехніків-практиків. Коли вони планують черговий захід, ми обираємо день і час, щоб учні, викладачі та майстри також могли відвідати навчання. Водночас педагоги беруть участь в тренінгах EdUP. За ці роки професійний рівень викладачів закладу підвищився на кілька щаблів», – розповіла заступниця директора з навчально-виробничої роботи закладу Людмила Ростецька.
Кілька років тому учні Черкаського ВПУ будівельних технологій посіли перше місце на конкурсі фахової майстерності, який організував українсько-швейцарський проєкт із поліпшення сантехнічної освіти. Через рік конкурсанти від закладу посіли на змаганнях друге місце.
«Сподіваємося, що наших хлопців відберуть до команди призерів конкурсу фахової майстерності 2023 року. Хлопців дуже мотивує головний приз конкурсу – поїздка до Австрії. Кажуть, їм цікаво поспілкуватися з переможцями інших областей, адже йдеться про найкращих. Звісно, можливість побачити Відень додає інтересу», – міркує заступниця директора з навчально-виробничої роботи.
Про це пише прес-служба МОН
Коментарі
Я Вам скажу даже больше.Особо "продвинутые" обладатели лишней хромосомы используют вышеупомянутые сантехнические изделия в качестве надгробий.
Стрічка RSS коментарів цього запису