Черкащина – у лідерах найпроблемніших областей, заявили в Комітеті виборців України. Процес встановлення результатів виборів тут ще досі не завершили. Підрахунок голосів триває із серйозними порушеннями. На черкаській мапі безчинств за три місяці зафіксували 401 порушення, йдеться в сюжеті «Вікки».
За словами експертів, найбільше скарг в одномандатних округах. Відзначилась Черкащина і найгіршою підготовкою членів ДВК. Фахівці нарікають і на технічні аспекти виборчого процесу: транспортування виборчих бюлетенів, розподіл округів і нерівномірні ротації в комісіях.
– Виборча кампанія минула з великою кількістю порушень. Основними порушниками є кандидати в одномандатних округах. Причому більшість – самовисуванці, – говорить експерт КВУ в Черкаській області Юрій Сас. – Партійний компонент виборів пройшов набагато краще. Щодо застосування адмінресурсу, то найбільше таких випадків ми констатували на користь «Партії Регіонів».
Згідно з висновками експертів, деструктивним на виборах був технічний аспект.
– Дірка в законі дозволяла партіям, які висували одного кандидата в одному мажоритарному окрузі, на рівні з такими партіями, які за прогнозами соціологів заходили у Верховну Раду, на рівних умовах брати участь у жеребкуванні. Тому вийшло так, що «УДАР» і «Свобода» не мали представництва в окружних комісіях, а натомість партія «Союз анархістів України» чи «Русский блок» отримали можливість у всіх окружних комісіях отримати квоту, – пояснює Юрій Сас.
День голосування, за словами експертів, минув спокійно. Проте показовими були ротації в комісіях і нефаховість членів ДВК.
– Ці вибори характеризуються найгіршою підготовкою членів комісій. І те, що зараз дуже багато порушень, якраз це засвідчує, – переконаний голова КВУ в Черкаській області Максим Михлик.
За словами Юрія Саса, ротації були дозволені до останнього моменту. Часових і кількісних обмежень не було. Що відбувається на 198-му окрузі за день до голосування? Один із кандидатів повністю проводить ротацію. Як із цим могли впоратися окружні комісії, мені незрозуміло. Тим паче, коли голова комісії приступив до обов’язків у п’ятницю, навіть у суботу.
У Комітеті виборців констатують: встановлення результатів волевиявлення в одномандатних округах відбувається із численними порушеннями, в нервовій атмосфері, під тиском окремих кандидатів і представників політичних сил. Усе це може призвести до викривлення результатів волевиявлення по окремих одномандатних округах, говорять експерти.
реклама