У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» організувала проведення профілактичних заходів щодо недопущення виникнення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в області.
Зокрема, фахівцями Центру забезпечено лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах, які постраждали від підтоплення. Так, з початку водопілля досліджено 4 проби питної води джерел централізованого водопостачання (водогони у с. Хмільна Канівської територіальної громади та с. Ліпляве Ліплявської територіальної громади). З них одна проба не відповідала гігієнічним вимогам за окремими санітарно-хімічними показниками.
Також досліджено 116 проб питної води джерел нецентралізованого водопостачання (громадських та індивідуальних криниць). З них 25 проб (22%) не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками та 35 проб (30%) за окремими санітарно-хімічними показниками.
Після спаду води фахівцями «Черкаського ОЦКПХ МОЗ» проведено дезінфекцію 15 джерел нецентралізованого водопостачанням з повторними проведенням лабораторних досліджень та 13 інших об’єктів.
Наразі будь-яких ускладнень санепідситуації, пов’язаних із підтопленням окремих територій області, не зареєстровано.
Зверніть увагу!
Вживання питної води, якість якої невідома, може становити небезпеку для здоров’я і життя через можливу присутність у ній патогенних мікроорганізмів та життєздатних яєць гельмінтів, а також понаднормових концентрацій важких металів, пестицидів, нітратів та інших небезпечних речовин.
Для задоволення питних потреб використовуйте воду з перевірених джерел, якість та безпечність якої підтверджена результатами лабораторних досліджень, або бутильовану питну воду.
Пресслужба «Черкаського ОЦКПХ МОЗ»
реклама