Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує організовувати виїзні вакцинації. Цього разу спільно з керівниками та фахівцями Уманського і Жашківського відділень Уманського міськрайонного відділу Центру та колегами з ЦПМСД відвідали три населені пункти Уманщини – смт Бабанка, села Ладижинка та Соколівка.
Такі виїзди стали можливими завдяки отриманню Центром спеціального автобуса від ВООЗ, ЮНІСЕФ, за підтримки МОЗ.
Акції відбулися 27 та 29 червня за участю лікарів ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» Алли Балабан та Оксани Ілляшенко. За два дні виїзної вакцинації у трьох селах Уманського району було щеплено від правця, дифтерії та ковіда 244 жителі.
Іван Гейко, в.о. завідувача Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного ЦКПХ, наголосив на важливості виїзної вакцинації для Уманського району:
«На сьогодні у сусідньому селі зареєстрований випадок захворювання на правець. Захворів юнак, який уже мав первинне щеплення – це і врятувало йому життя. Жителі сусідніх сіл поінформовані про можливість щепитися та зберегти собі здоров’я на майбутнє. Акцію охоче підтримали Бабанська та Ладижинська територіальні громади, люди були вдячні фахівцям за візит. Крім вакцинації проти дифтерії, правця та COVID-19, кожному також варто подумати щодо отримання щеплень у повному обсязі згідно з Національним календарем».
Жителі трьох населених пунктів Уманського району активно долучилися до акції. Щепитися приходили цілими родинами.
Так, подружжя із села Ладижинка прийшли вакцинуватися від правця, бо вважають щеплення необхідним захистом від цієї хвороби.
«Ми проживаємо в селі, тож різне може статися. Я колись стала на іржавий дріт. Тоді мені якось минулося. Рану промили, продезінфікували. Але ж у селі є постійний ризик заразитися правцем. Тож коли наша медсестра сказала, що будуть вакцинувати тут, у селі, ми з чоловіком вирішили скористатися такою можливістю. Ми - люди у віці, нам уже по 70 років. Треба себе захищати», – розповіла Зінаїда Василівна.
До амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Соколівка прийшов щепитися проти дифтерії та правця Юрій Кашу, місцевий житель та працівник сільськогосподарського підприємства.
«Захист взагалі важливий від хвороб, а для мене це необхідно, оскільки працюю в сільському господарстві, де легко травмуватися. Про інші захворювання, не пов’язані з професійною діяльністю, також не варто забувати і затягувати зі щепленнями», – вважає Юрій Кашу.
Подібні виїзди фахівців Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб триватимуть надалі та будуть здійснені в усі райони області, адже вакцинація – найефективніший захист від інфекційних хвороб.
Про це повідомляє ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ».
реклама