Питання про вилучення земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності у структур Української православної церкви московського патріархату на території міста Черкаси розглянули депутати на сесії Черкаської міської ради.

IMG_6555

«В Україні триває війна, і треба більш рішуче діяти в цьому питанні і вилучати ці земельні ділянки. Половина культових споруд московського патріархату побудовані повністю незаконно із відсутністю будь-яких документів», - зазначив під час сесії Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.

Як пояснив директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, на даний час Черкаська єпархія Української православної церкви використовує наступні земельні ділянки на території міста Черкаси:
• по вул. Надпільній, 212;
• по вул. Героїв Дніпра, 30;
• по вул. Сумгаїтській, 39/1;
• по вул. Вікентія Хвойки, 18;
• по вул. В’ячеслава Чорновола, 168/1.

Департаменту архітектури та містобудування депутати доручили направити звернення до Кабінету Міністрів України з метою ініціювання перед Радою національної безпеки та оборони України щодо вилучення із постійного користування земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності в порядку, вставленому Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», що використовуються Черкаською єпархією Української православної церкви.

«Варто зазначити, що рішення про доручення департаменту архітектури та містобудування вчинити комплекс дій щодо вилучення земельної ділянки для суспільних потреб стосовно ділянки по вул. Надпільна, 212 вже було прийняте сесією Черкаської міської ради від 29.09.2022 та наразі перебуває в процесі реалізації. На ній планується створення міського парку», - зазначив Артур Савін.

Також цим рішенням департаменту архітектури та містобудування доручили провести аналіз земель щодо бездокументарного користування структурами Української православної церкви на території міста Черкаси, в тому числі під будівлями та спорудами. У разі виявлення таких земель їх мають включити до переліку і направити інформацію до Кабінету Міністрів України.

Зазначимо, що виходячи із висновку релігієзнавчої експертизи, що затверджений наказом Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 27.01.2023 № Н-8/11, Українська православна церква (і Черкаська єпархія, як її частина, в тому числі) є структурою, що має церковно-канонічний зв’язок з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою) та підпадає під визначення, наведене у статті першій Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

Про це повідомляє Черкаська міськрада.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 морква 14.07.2023 11:01
нет блин , их наградить нада? полезные ребята в войну..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100