Протягом тижня черкаські освітяни оволодівали знаннями про Євросоюз та Німеччину, відвідали академію для вчителів, університет і Європейський парламент, поспілкувалися з депутатами Європарламенту, прогулялися вулицями університетського міста Тюбінгена.
Перебувала делегація в мальовничому містечку Бад-Лібензель, який своїми купальнями, екологічно чистим повітрям славиться на весь світ. Проживали педагоги й учні в стародавньому середньовічному замковому комплексі, де й проходила левова частка семінарських та практичних занять. Першого робочого дня черкащани отримали інформацію про Німеччину, про землю Баден-Вюнтенберг, яка відома завдяки таким торговим маркам як «Мерседес», «Порше», «Х’юго Бос», «Бош» тощо. Окрему увагу лектори приділили темі Європи та Європейського союзу: політика, економіка, історія, проблеми та перспективи регіону.
Другий день став більш практичним: учасники проекту, отримавши певні завдання, користуючись набутими знаннями, випробовували себе у ролі європейських парламентарів і міністрів провідних країн світу, намагаючись прийняти певні закони. Цього ж дня українську делегацію прийняв мер Бад-Лібензеля пан Баурте.
Одним із найбільш пам’ятних став третій день проекту – черкащани, перетнувши німецько-французький кордон через річку Рейн, відвідали місто Страсбург. Наші земляки завітали до Європарламенту, де поспілкувалися із віце-президентом Європейського Парламенту Райнером Віландом. Пан Віланд поділився своїм баченням подальшого розвитку Євросоюзу, теперішніми проблемами і можливою співпрацею з Україною.
Депутатка Парламенту Ребека Хармс виявила глибоку обізнаність і заклопотаність станом справ нашої країни, зокрема щодо прав людини в Україні. Окрім того черкащани побували біля Ради Європи, до складу якої входить і наша держава, Європейського суду з прав людини, а також насолодилися красою міста – однієї зі столиць Євросоюзу.
У наступні дні освітяни ознайомилися з новітніми освітніми тенденціями та досягненнями спеціалістів Академії підвищення кваліфікації учителів і шкільних кадрів землі Баден-Вюнтенберг та Центру для вчителів університету міста Тюбінген. Експерт Інституту політичної освіти пан Рот у своєму виступі розкрив питання інтеграційних можливостей Болонської системи та додаткового потенціалу дистанційного навчання.
За словами керівника групи, директора Першої міської гімназії Черкас Сергія Саєнка, навчальний семінар у Німеччині – один із численних заходів, що дозволяють впроваджувати міжнародні вимоги і практики у навчально-виховний процес. Завдяки таким проектам в освітній системі Черкас є можливість дотримуватись міжнародних стандартів у сфері освіти і науки, підтримувати інтеграцію у міжнародній освітній простір.
У загальноосвітніх навчальних закладах Черкас активно розвивається міжнародне співробітництво. Чимало учнів та педагогів здобувають освіту за кордоном, долучаються до міжнародних обмінів. Загалом лише в зазначеному німецькому проекті вже взяло участь близько 200 черкащан.
реклама
Коментарі
Бажано б перед тим як клацати кнопками,хоча б прочитати написане
До речі,тих,хто ломиться у відкриті двері,називають (догадайтесь самі як)
Стрічка RSS коментарів цього запису