У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч-презентація експозиційного простору 42 ОСБ “Черкаські стрільці“. Військовослужбовці 42 окремого стрілецького батальону відвідали залу, присвячену російсько-українській війні. Серед присутніх - бійці, які отримали поранення та були в полоні. Серед військових батальону, що відвідували музей раніше, деяких вже немає в живих, пише Про все
Волонтери ГО “Наш батальон” В’ячеслав Скічко та Олександр Ткаченко нещодавно знову передали до музею артефакти із зони бойових дій. І саме від бійців 42-го Окремого стрілецького батальону “Черкаські стрільці“.
Серед них унікальні речі: наприклад, уламок російської ракети ще радянського виробництва С-300, саморобний ворожий дрон, сухпайок з Великобританії під назвою “Паляниця“.
За словами старшої наукової співробітниці відділу воєнної історії Тетяни Григоренко, найперші експонати для зали, присвяченої російсько-українській війні, були від “Черкаських стрільців“. Це прапор та дві каски, в одній з яких застряг шматок міни. Далі з переданих артефактів склалася повноцінна виставка в загальній експозиції.
Тут можна побачити робочий зошит одного із командирів військового формування, шеврони та нашивки, ноутбук за допомогою якого військові вирішували складні військові завдання, нагороди, наколінники. В загальній експозиції також ворожі артефакти - касетні боеприпаси, які начебто не використовує ворог, але якими росіяни гатили по Харкову та Балаклеї, пробиті бронежилети, обмундирування ворога і навіть уламок ворожого літака.
Зала прикрашена символічним деревом пам’яті з іменними кулонами загиблих воїнів та прапорами, з якими українські військові йшли бити окупанта.
Обласний краєзнавчий музей запрошує ознайомитись з цікавою та цінною експозицією, яка уособлює історію сьогодення.
Довідково: 42 окремий стрілецький батальон “Черкаські стрільці“ було сформовано 16 квітня 2022 року. 95% його складу - жителі різних районів Черкаської області. У зону бойових дій батальон зайшов 7 серпня того ж року. Бойові дії ці військові проводилиу населених пункта Піски, Водяне, Первомайське, Невельське Донецької області. Кращі бійці нагороджені відзнаками Головнокомандувача ЗСУ “Сталевий Хрест”, “Срібний Хрест” та пам’ятними медалями “Незламним героям російсько-української війни”, “За оборону рідної держави”, “Бойовий почесний хрест 42 ОСБ“.
реклама