Задля будівництва тротуарів по вулиці Богдана Хмельницького «під ніж», за підрахунками активістів, пустили вже більше 70 дерев. І не якихось трухлявих, а цілком здорових, які росли тут десятиріччями і захищали смілян від спеки та автомобільної куряви. Як зазначають городяни, вирубати тут дерева – це майже те ж саме, що вирубати каштани на бульварі Шевченка в Черкасах чи на Хрещатику в Києві! – пише нардеп Сергій Рудик.
«Виправдовуючи свої дії, мер Сергій Ананко зауважує, що реконструкція бульвару була передбачена ще у 2021 році одним із проектів-переможців Громадського бюджету. Однак забуває сказати, що у ньому сміляни просили посадити дерева біля стадіону «Локомотив», облаштувати парк відпочинку навпроти місцевої церкви, відремонтувати пішохідні тротуари та висадити по вулиці дерева замість вирубаних. На це все автор проекту просив не мало, не багато – 120 тис. грн.
Однак після багаторічного «удосконалення» вартість проекту зросла вже до 11,6 млн грн., а нинішнім проектом, як зазначає сам мер, «передбачене видалення ВСІХ дерев по бульвару, адже вони там ростуть хаотично і не однорідно. Коренева система цих зелених насаджень заважає повноцінному якісному облаштуванню цієї території та укладанню тротуарної плитки». Тобто від початкового проекту не залишилось майже НІЧОГО.
Якщо навіть не зважати на сумнівну доцільність такої реконструкції у розпал війни, чи на те, що в торгах на проведення робіт взяв участь усього один учасник із сумнівною репутацією, то вирубка такої кількості здорових дерев – це просто злочин проти громади.
В усіх цивілізованих країнах дерева користуються особливим захистом, який прописаний у багатьох законах та нормах. А зруб дерева без відповідних дозволів, які дуже важко отримати, загрожує величезними штрафами – від 25 до 50 тисяч євро. У нас же зрубати майже сотню здорових дерев, аби покласти плитку – на жаль, і досі норма.
Уже звернувся з офіційним запитом до Державної екологічної інспекції України з проханням невідкладно провести перевірку та притягнути винних до відповідальності», - зазначає Сергій Рудик.
Зазначимо, видання "Прочерк" також звернулося до Держекоінспекції, до Смілянської міськради та до спеціалізованої екологічної прокуратури з проханням розібратися, чи було рішення виконкому по такій зрізці дерев, чи був ордер, хто виконавець та ініціатор таких дій та хто понесе покарання за завдану шкоду довкіллю.
Нагадаємо, увечері 20 липня президент Володимир Зеленський відреагував на скандали з видатками з бюджетів.
“Люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо та правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають – спочатку перемога“, – сказав він.
Чи доцільна нині така реконструкція у Смілі з масовим зрізанням дерев - невідомо. Нагадаємо, мер Сміли представляє правлячу партію.
Фото: Олександр Слєпцовський
Коментарі
Куратори "великого будівництва" думають що " пропетляють".Рівень іхнього інтелекту не дозволяє ім усвідомити того,що вони наробили.
Стрічка RSS коментарів цього запису