Для увічнення пам’яті та популяризації творчості відомого українського, кримського поета-лірика, журналіста, перекладача, публіциста, великого патріота України, видатного земляка Данила Андрійовича Кононенка та з метою підтримки кращих зразків ліричної поезії в сучасній українській літературі Кам’янська об’єднана територіальна громада разом із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України засновує літературну премію ім. Данила Кононенка.

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори України за високохудожні твори українською мовою в жанрі ліричної поезії, що утверджують ідеали гуманізму, патріотизму, духовної краси, любові до рідної землі, природи, родини.

630_360_1677252227-167

Премія на конкурсних засадах присуджується щороку (3 п’ятниця грудня) напередодні дня народження Данила Кононенка за кращу збірку ліричних поетичних творів або прирівняну до неї публікацію в літературних журналах.

На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами або видрукувані в літературних журналах протягом останніх трьох років до оформленої пропозиції на здобуття Премії.

Подання творів на здобуття Премії проводиться з 1 серпня до 1 листопада того року, в якому відбуватиметься вручення Премії. З 1 листопада до 1 грудня проходить громадське обговорення поданих на конкурс збірок. Номінантам пропонується презентувати свої книги в бібліотеках, музеях, школах Кам’янки. Підбиття підсумків конкурсу завершується за десять днів до вручення.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідне подання і протокол). Посмертно премія не присуджується.

До подання на здобуття Премії  додаються: довідка про автора твору – біографічні відомості: прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв’язку; творча характеристика претендента; копії документа, що посвідчує особу претендента, і документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта; 5 примірників збірки (книги, журналу), подання мистецької установи та протокол.

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода в розмірі 10 тис. грн.

Книги надсилаються за адресою: Кам’янський державний історико-культурний заповідник, вул. І.Мазепи, 5, м. Кам’янка, Черкаська обл., 20800

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тел. для довідок: 063 86 87 000;  067 58 88 142 (Чупак Таміла Петрівна, заступник директора КДІКЗ з наукової роботи).

реклама

Коментарі  

 
+3 #2 Пустодзвін 02.08.2023 21:49
Оці попридумувані містечкові премії з гучним статусом "літературні", як правило, вручаються маловідомим (або й зовсім невідомим) авторам з інших регіонів, бо на місцях письменників немає. Лауреатами стають автори книжечок, яких абсолютно ніхто не читає і не знає. Треба шукати нові, сучасні форми активізації літературного процесу, бо все це нагадує зайця, який б'є в барабан.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Петрович 02.08.2023 19:51
Тим часом, згідно з рішенням 38 сесії VIII скликання Кам’янської міської ради від 18.04.2023 року було перейменовано провулок Данила Кононенка на провулок Павла Скоропадського...
Напевно земляки Скоропадського у Кам'янській громаді перемогли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100