Перед початком нового навчального року освітяни Черкас провели традиційну серпневу конференцію. Цього разу вона відбулася у форматі воркшопу August#meet. Учасники заходу обговорили питання розвитку освіти, її реформування, роботу в умовах воєнного стану та завдання на 2023-2024 навчальний рік.
У конференції взяли участь директори закладів загальної, дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, представники Міністерства освіти України, народні депутати, міської та обласної влади, громадських організацій.
«Безпека дітей – наш пріоритет. Наразі в закладах освіти Черкас відремонтували понад 20 укриттів, ще в 13 школах та в 14 садочках триває облаштування сховищ. Якщо для учасників освітнього процесу не вистачатиме місць в укриттях, їх орендуватимуть у підприємствах, організаціях та установах, що знаходяться поруч, – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко. – Дякую нашим Збройним силам України, які боронять нашу землю і завдяки яким ми можемо провести цей захід. І пам’ятаймо: війни виграють шкільні вчителі! Робимо все можливо командою, щоб забезпечити належні умови для навчання наших дітей».
Учасники конференції працювали на трьох локаціях: загальна середня, дошкільна та позашкільна освіта.
Під час зустрічі обговорювали питання безпеки дітей в умовах воєнного стану та облаштування укриттів, шляхи реформування освітніх закладів, інформаційну прозорість освіти, підтримку ментального здоров’я, якісне харчування, взаємодію з громадськими організаціями, можливість формування ефективних лідерів, контроль якості освіти, ведення документації тощо.
«Дякую всім вам за ту велику роботу, яку ми робимо і будемо робити. Дякую міському голові Анатолію Бондаренку за колосальну підтримку і розуміння потреб та важливості галузі освіти. Це велика запорука успіху та шлях, яким ми маємо рухатися. Хай це звучить пафосно, але у руках освітян – майбутнє України. Оскільки ви виховуєте тих, хто буде жити і боротися за вільну, незалежну, суверенну Україну», – сказала заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
Представники Міністерства освіти України, Верховної Ради та всеукраїнських громадських організацій, які взяли участь у роботі конференції, відзначали високий рівень взаємодії влади та громади для убезпечення дітей в умовах війни, забезпечення якості та доступності освіти.
«Освіта працює, і в цьому безумовна заслуга освітян і місцевих громад, які їх підтримують, зокрема, в Черкасах. Їм величезна подяка, бо не можна втрачати освіту дітей, бо це означає втрату майбутнього. Ми воюємо не лише на фронті, ми воюємо за наше майбутнє», – зазначив освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.
За даними департаменту освіти та гуманітарної політики, цього року до першого класу в Черкасах підуть 2400 школярів. Загалом у 36-ти черкаських школах навчається понад 28 000 учнів. Більшість класів працюватимуть очно, в деяких (за рішенням батьків та педагогічних колективів) буде змішана форма навчання. У місті діють 53 дитячих садки, де виховуються 8 700 вихованців. Понад 6 000 дітей навчаються в закладах позашкільної освіти міста.
Про це пише прес-служба Черкаської міськради
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису