реклама Делікат

Учора в прокуратурі області відбулося засідання колегії на порядок денної якої було винесено питання про стан законності та правозахисної діяльності у сфері поводження з відходами.

У своїй доповіді перший заступник прокурора області Ігор Володимирович зазначив, що за результатами проведених перевірок протягом поточного року порушено 1 кримінальну справу, внесено 131 документ прокурорського реагування, принесено 22 протести, до відповідальності притягнено 132 посадові особи, з яких в органах контролю - 71, відшкодовано до бюджету більше 290 тис. грн. Однак, стан законності в даній сфері в області на сьогодні не дає нам можливості говорити про стабільність і благополуччя, вжиті правоохоронними та контролюючими органами заходи не дали до цього часу бажаного результату.

Також він повідомив, що порушення законів у сфері поводження з відходами в області мають поширений характер. Встановлено, що на території області знаходиться 511 сільських сміттєзвалищ та 21 міський полігон твердих побутових відходів, загальною площею більше 615 гектарів.

Однією із причин такого стану справ у сфері поводження із відходами є незадовільна робота у даному напрямку органів контролю та управління, поведінка яких є пасивною, а іноді і споглядацькою. Так, прокуратурою області встановлено, що службовими особами Державного управління охорони навколишнього природного середовища області неналежно виконуються вимоги Законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» в частині здійснення комплексного управління  в галузі поводження із відходами та щодо участі у реалізації і контролі за виконанням  програм охорони навколишнього середовища. Управлінням не забезпечено здійснення скоординованих дій відповідних контролюючих органів, направлених на усунення порушень в галузі поводження із відходами.

Колегія констатувала, що не відповідають вимогам сьогодення та стану законності державний контроль та нагляд у сфері поводження з відходами, який здійснюється працівниками Державної екологічної інспекції, санітарно-епідеміологічної служби і ветеринарної медицини в області, та зобов’язала прокурорів вжити додаткових заходів на даному напрямку роботи.

З зазначеного питання доповідали прокурори Драбівського, Канівського, Монастирищенського, Шполянського районів, Черкаський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, а також начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Олена Звягінцева, головний державний санітарний лікар Черкаської області Віра Чиж, начальник головного Управління ветеринарної медицини в Черкаській області Людмила Рядняна.

За результатом проведення колегії прокурорами спільно з контролюючими органами будуть розроблені заходи для реального вирішення існуючих проблем та усунення порушень закону, інформує прес-служба прокуратури області.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Johnny 10.11.2012 13:50
Давно пора. А то заср...лись по самые уши далеко на будущее (для деточек и внучаток).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100