Дводенний візит до Черкас польської делегації із Бидгощського окружного музею ім. Леона Вичулковського працівники обласного краєзнавчого музею вирішили завершити нестандартно, показавши їм, як 9 листопада наші предки святкували День Святої Параскеви-П’ятниці.
На вході поляків зустріли традиційно – хлібом-сіллю, а також почастували горілкою з салом.
Потім, давши їм в руки хустину, повели на гостину, де біля імпровізованої хати гостям із сусідньої країни показували, як жінки займаються прядінням.
Поляки потанцювали із кужелем, послухали українські пісні у виконанні художнього колективу із села Свидівок, і покуштували українські страви, які спеціально приготували самі ж працівники музею.
– Ми не хотіли, щоб зустріч була схематичною, тому показали гостям ті заходи, які проводимо для наших відвідувачів, – говорить заступник директора Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова.
За два дні польська делегація встигла презентувати черкаським колегам свій музей, побувати в краєзнавчому та художньому музеях, поспілкуватися із головою черкаської облради Валерієм Черняком.
– Поки це був пробний візит польської делегації до Черкас, – пояснює Тетяна Іванівна. – На запрошення голови правління Черкаської обласної організації «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського» Геннадія Лінєвича приїхали дві особи – директор музею Міхал Возняк та завідувач відділу освіти та зв’язків Марчін Здановскі. Тепер ми плануємо підписати із польськими гостями угоду та побувати у їхньому музеї.
Окреслюючи мету приїзду на Черкащину, пан Міхал Вознюк наголосив, що цього разу візит присвячений саме Леону Вичулковському, відомому великому польському художнику 19-20 століття, який багато років проживав в Україні, створював тут свої шедеври. Тільки картин рибалок на р. Гнилий Тікич нараховується в Варшавській національній галереї 30 одиниць. Досліджувати цей період життя свого земляка поляки хочуть розпочати саме з Черкащини.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису