На цей час в області налічується 2180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, 2033 дитини виховуються в сімейних умовах виховання – влаштовані в під опіку до прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу.
Усього в Черкаській області є 125 прийомних сімей. Функціонують 52 будинки сімейного типу, де перебувають 385 дітей.
Про це розповіла під час брифінгу начальниця служби у справах дітей Черкаської ОДА Оксана Покатілова.
– Упродовж 2023 року в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу влаштовано 83 дитини. У територіальних громадах створено дванадцять нових прийомних сімей. Серед лідерів по кількості прийомних сімей: м. Кам'янка, Смілянська громада, Черкаська громада. Найбільше дитячих будинків сімейного типу у місті Черкаси, – сказала Оксана Покатілова.
За словами спікерки, найкращою формою влаштування дітей є усиновлення. Сьогодні в області проживають 700 усиновлених дітей. У 2022 році сім'ї знайшли двадцять п'ять дітей, натомість, у цьому – тридцять чотири дитини. Вона спрогнозувала, що до кінця 2023 року ще будуть усиновлення, відповідно, цьогоріч їх більше.
Оксана Покатілова також нагадала про зміни, які виникли внаслідок повномасштабного вторгнення РФ:
– У період війни розширені підстави для надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Сьогодні цей статус надається тим, чиї батьки вважаються «зниклими безвісті», військовополонені, батьки, позбавлені особистої свободи, органами влади держави-агресора.
Через війну, на Черкащині такий статус надано 29 дітям. Одна дитина вже досягла повноліття, одну передали матері, яка звільнилася з полону.
У зв'язку з бойовими діями, в Черкаську область із законними представниками приїхали 186 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі вони з Херсонської, Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької і Луганської областей.
Юлія Капуш
реклама