100 ініціативних українців 14-17 років з дев'ятнадцяти громад Черкащини, Київщини, Вінничини та Львівщини реалізували у своїх містечках і селах різноманітні громадські проекти.
У межах проекту «Молодь-громаді» невеликі громади отримали сучасні молодіжні хаби, креативні спортивні й шахові майданчики, зони відпочинку, мобільні кінозали, тренінги з сексуальної освіти молоді.
На шестиденному курсі учасники проекту вивчали проектний менеджмент, зрозуміли, як реалізовувати на практиці свої ідеї та бажання: Що для цього потрібно? Де знайти кошти? Як залучати громади, органи місцевого самоврядування?
– Програма розвитку ООН вважає молодь ключовими агентами змін у громаді. З початку повномасштабного вторгнення відбулися кризові демократичні процеси, велика кількість молоді була розгублена. Вони знайшли відраду в тому, що можуть бути залучені до якихось громадських процесів, а також допомагати відновлюватися собі, родинам і громаді, де вони перебувають, – повідомила під час пресконференції у межах проекту «Молодь-громаді» представниця Програми розвитку ООН в Україні Софія Пишнєва.
Учасник проекту з Київщини 15-річний Андрій Воронов впевнений, що сидіти і нарікати на погане життя – немає сенсу, треба розв'язувати проблеми в громаді.
– Я хочу відновити міський стадіон і вважаю, що це може змотивувати моїх однолітків займатися спортом, – поділився Андрій Воронов.
Директорка БФ «МХП-Громаді» – фонду, який створив проект, Тетяна Волочай розповіла, що підлітки реалізовували свої задуми енергійно, весело та драйвово. Вона сказала, що владі в громадах варто повчитися цьому запалу.
Юлія Капуш
реклама