У Тальнівській громаді на Черкащині запустили виробництво гранул для опалення – пелетів. Виготовляють їх, фактично, з відходів. Для виробництва використовуватимуть щепу, гілляки, тирсу. Пелетами будуть отоплювати об’єкти соціальної сфери. З виробничим процесом на підприємстві ознайомилися голова Черкаської ОВА Ігор Табурець і депутат Черкаської облради від Тальнівщини Ігор Новицький, пише viche.ck.ua
– Дане підприємство – це енергетична історія, десятки робочих місць, податки в бюджет громади. Є перспективний план інвестицій, і, дійсно, він реалізується за рахунок саме малого бізнесу. Ми знаємо, що у всьому світі малий та середній бізнес платять найбільшу питому вагу податків у свій бюджет. Тому цей проєкт є показовим, і я думаю, що на його прикладі можна реалізовувати та масштабувати багато різних ідей, – зазначив Ігор Новицький.
Міський голова Василь Сідько зауважив, що інвестори вже вклали в громаду близько 4-5 мільйонів гривень за перший рік. Транспортування, сушка і, зрештою, саме виробництво – все це нові робочі місця на Тальнівщині. Зараз колектив підприємства невеликий, але вже створено 10 нових робочих місць. Гранули ж виготовляють з рослинних відходів – із перебитого на щепу гілля, яке залишається після прибирання працівниками КП «Тальне-Сервіс» території громади від зарослів. Як розповів Василь Петрович, раніше такі відходи були проблемою для громади, їх вивозили на сміттєзвалище. Тепер вони стали сировиною для виготовлення пелетів, що допомагає економити кошти на вивезенні сміття та зробити громаду енергетично незалежною.
Школи, садочки та низку інших установ в Тальнівській громаді опалювали газом та дровами, що було дороговартісно. Наразі котел для опалення гранулами вже встановили у територіальному центрі, де перебувають літні люди, які потребують стороннього догляду. За словами міського голови, такі котли планують встановлювати у школах та садочках.
– Ми будемо працювати і надалі, залучати ще більше інвестицій, щоб розвинути цей індустріальний парк. Для нас також цікаво продемонструвати, як можливо побудувати спільно на партнерських умовах таке підприємство, – сказав представник інвестора Олександр Крошка.
Інвестор планує вкласти у громаду понад 200 мільйонів гривень протягом 5 років у виробництво паливних гранул, а також сонячні та вітрові потужності. Нині, за словами Олександра Крошки, у громаді вже виробляють до 14 тонн гранул на день. Дві тонни якісних пелетів замінюють 1 тисячу м3 газу.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису