реклама
реклама

Цьогоріч Міністерством освіти і науки України було продовжено прийом громадян на навчання до 1 жовтня. Протягом вересня до закладів професійної (професійно-технічної) освіти області вступила на навчання 91 особа з числа внутрішньо переміщених осіб, усього – 122 особи.

Про це повідомив начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

– Станом на перше жовтня ми виконали регіональне замовлення на 96 відсотків. За регіональним замовленням освіту здобувають 2806 осіб. 235 вступили на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, – сказав він.

IMG_20231116_122633

Найчастіше вступники обирали такі професії: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Водій автотранспортних засобів», електрозварник ручного зварювання», «Кухар».

– З початком військової агресії, заклади професійно технічної освіти, в першу чергу, готують фахівців за тими професіями, які мають подвійне призначення: можуть використовуватися і в цивільному житті і для потреб Збройних сил України, – пояснив Валерій Данилевський.

У 2023 році тримали можливість безкоштовно здобувати необхідні для ЗСУ професії 1944 учнів. Серед них: трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів, фахівці, пов'язані з ІТ-технологіями та кухарі.

Спікер також розповів про стан працевлаштування випускників профтехів Черкащини 2023 року. У 2022-2023 навчальному році випуск кваліфікованих робітників у вказаних закладах освіти становив 3149 осіб. Першим робочим місцем забезпечені 3014 осіб, це близько 96 відсотків від загальної кількості. Порівнюючи з минулим роком, кількість непрацевлаштованих випускників збільшилася.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100