20 травня 2022 року офіційно розпочав свою діяльність черкаський фонд «Ти потрібен нам». Із самого початку волонтери допомагали військовим та цивільним, які постраждали внаслідок війни. Зараз масштаби допомоги скоротили, зосередилися на допомозі військовим.
– Я працюю вчителем у школі. Коли почалася повномасштабка, до нас у школу заїхали перші військові – усе розпочалося з допомоги їм. У мене багато друзів, які стали на захист країни з 2014 року, далі вже приходили запити від них. Я зі своїм батьком та товаришем Сергієм Дорошенком почали їздити на передову. Далі до цієї діяльності почали підключатися інші люди, – розповідає Микола Малігонов, засновник благодійного фонду «Ти потрібен нам».
За словами засновника, активно долучаються та регулярно вирушають в поїздки 8 осіб. У команді панує «монархічна демократія»: кожен має право голосу, а остаточне рішення ухвалює керівник.
– У назві фонду «Ти потрібен нам» ми заховали відразу два посили. Перший до військових: кожен із них потрібен нам живий, здоровий, просто дуже сильно потрібен. З іншого боку – це посил до населення, оскільки вони всі теж потрібні зараз, для того, щоб перемогти в цій війні.
Микола Малігонов наголошує, треба гуртуватися, щоб здолати ворога ми маємо пам'ятати: війна не тільки на сході:
– Пік волонтерської допомоги був, коли ворог стояв біля Києва. Наступним етапом стало звільнення Харкова. Відійшли від Києва, потім звільнили Харків, звільнили Херсон, зупинили наступ на Донбасі. З кожним новим етапом, на жаль, кількість допомоги зменшувалася.
Зрозуміло, що зросли ціни на все, але зменшилося саме бажання людей. Декого переконали в тому, що війна десь «там», когось втомили постійні новини про корупцію, розкрадання волонтерки.
Засновник фонду «Ти потрібен нам» поділився, що, з початку повномасштабного вторгнення, у нього з'явилася одна величезна родина – це військові, з якими вони постійно тримають зв'язок. Саме захисники дали волонтеру позивний «Хімік».
Найстрашніше для Миколи Малігонова, коли він відмовляється в наданні допомоги хлопцям, не через небажання, а через відсутність можливостей:
– Зараз, якщо зібрати докупи, у нас 15-16 підрозділів. Звернулися хлопці, їм потрібні були 6 рацій від Моторола (близько 150 000 тисяч гривень). Я пообіцяв зібрати їх на наступну поїздку. Минуло 2 тижні після нашої поїздки, та, на жаль, не встиг... Прийшла звістка, що ці рації вже не потрібні...
На прохання розповісти історії з поїздок волонтерів, відповів, що за весь час їх назбиралося багато. Одна сталася на щойно деокупованій Харківщині:
– Це сталося на третій чи четвертий день. Ми поїхали туди з гуманітарним вантажем для цивільного населення. Їхали в самі прифронтові села, було досить небезпечно. Нас супроводжували хлопці з Головного управління розвідки.
Заїхали в чергове село, стоїмо, роздаємо продуктові набори. Приходить дідусь, каже «Що ви роздаєте?», відповідаємо «Продуктові набори». Він говорить «А дайте мені два, я вам дещо принесу!», думаємо «Що ти нам принесеш». Дали йому ще один набір. Дід пішов. Повертається хвилин через п'ять: на одному плечі протитанковий гранатомет, на іншому такий самий, в руках несе автомат Калашникова. Щоб сказати, що ми були в шоці – це взагалі нічого не сказати, – посміхнувся Микола.
– Він віддає все хлопцям, зброя в бойовому стані. Кажемо «Дід, де ти це все взяв?», відповідає «Та, хлопці, де взяв, там вже нема». Ми йому дали ще два продуктових набори, дід нас відвів у сусідню хату з його будинком, там на горищі лежало ще трохи такого добра. На запитання, чи це все, відповів «Синки, приїдете ще раз, я вам ще розкажу».
Зараз волонтери проводять збір на забезпечення 40-вої бригади раціями для зв'язку, також забезпечення необхідним ще сімох підрозділів на Донбасі.
Реквізити фонду:
Благодійний фонд «Ти потрібен нам»
ЄДРПОУ 44855886
Рахунок: UA973052990000026000031605132
Карткові рахунки:
Приватбанк
UAH 5169 3600 0628 5708
USD 4731 1856 3210 3641
EUR 4731 1856 3210 3666
(Малігонов М)
Посилання на Постійну Банку
https://send.monobank.ua/jar/8NRqT7Ssi9
Монобанк
5375 4114 2502 3814
PayPal –
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Facebook Фонду: https://www.facebook.com/share/TCbwCQmMJuLjaaVc/?mibextid=K35XfP
Instagram Фонду: https://instagram.com/we_need_you_ua?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA%3D%3D&utm_source=qr
Пошта Фонду:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
«Прочерк» продовжує серію публікацій, де ми розповімо про громадські організації, волонтерські рухи та активістів, які у цей нелегкий час продовжують допомагати армії, переселенцям та започатковують ініціативи на благо країни
Юлія Капуш
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Допомогу ЗСУ та освіту поєднують волонтери «Халабуди» – вільного простору з Маріуполя
Черкаські «Койоти». Як починали волонтерити і діяльність сьогодні
Сітки, свічки, кікімори, павербанки – як діє і що робить громадська організація «СІЧ»
реклама
Коментарі
У безуглої (безумної) спитай чому повинні давати.І у рє.....ова, який на сотні міліардів украв.
Стрічка RSS коментарів цього запису