Мета заходу — взаємодія уповноважених органів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, інших органів та установ, громадських організацій, які виконують функції, пов’язані з проведенням заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
7 грудня, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», представники управління превентивної діяльності ГУНП в Черкаській області Олексій Прокопенко, Юлія Лила спільно зі старшим інспектором Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Олександром Грамою взяли участь у круглому столі «Ефективні практики взаємодії при реагуванні на випадки гендерно зумовленого насильства». Захід організувала громадська організація «Десяте квітня» за підтримки Черкаської обласній військової адміністрації.
Олексій Прокопенко довів про стан реагування на факти вчинення домашнього насильства, а також запропонував заходи, що необхідні для запобігання вчинення домашнього насильства. Це необхідність створення кризових центрів з надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися з зони проведення бойових дій та потребують проходження корекційної програми.
Необхідність висвітлення на офіційних вебсайтах територіальних громад вкладок інформаційного характеру щодо протидії домашньому насильству та гендерно зумовленому насильству, можливість отримання психологічної, правової, соціальної та іншої підтримки постраждалим, контактні номери телефонів екстреного виклику поліції, національних гарячих ліній з питань запобігання та протидії домашньому насильству, спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, які функціонують у громадах, щоб постраждалі особи знали куди можливо звернутись.
Відділ комунікації поліції Черкаської області
реклама