реклама Делікат

Черкаський правозахисний центр розпочинає важливий проект для України «Синергія громадського та державного секторів для посилення захисту прав цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту в Україні», який буде спрямований на допомогу територіальним громадам розпочати процеси з відновлення громад.

Фахівці Черкаського правозахисного центру та його партнери з різних куточків України взялися провести аналіз завданих збитків громадам та допомогти створити дієві системи з реагування на вчиненні злочини російською федерацією, в тому числі надання підтримки постраждалому цивільному населенню.

Про ініціативу та етапи її впровадження ми поспілкувалися з керівником Черкаського правозахисного центру Тарасом Щербатюком.

98348185_2636988616573579_7565561411317792768_n

– Пане Тарасе, як виникла ідея проекту?

– Починаючи з 2022 року наша організація долучилась до ініціативи «Трибунал для Путіна» та щоденно документує воєнні злочини, які відбуваються в Україні. Збираємо докази як з місця вчинення злочинів, так і з внутрішньо переміщеними особами, які є свідками та жертвами цих злочинів. Наша організація допомагає людям належним чином фіксувати завдані збитки та компенсувати завдану їм шкоду.

– Ми залучені в даний процес щоденно і бачимо, відчуваємо горе, яке відчувають люди. Щоразу коли слухаю історії про звірства, які завдаються російською федерацією хочеться реалізувати ще більше ініціатив, які б допомогли людям полегшити страждання та відновити первісний стан життя.

– Власне та діяльність, яка нами нині впроваджується, наслідки ракетних обстрілів мирних міст на Черкащині дали поштовх розробити концепцію проекту. Проекту, який допоможе запустити відновлення громад та покаже об’єктивний стан завданих збитків.

307346738_10158738007020108_8502086821822749521_n

– Яка мета проекту, які завдання ставите перед собою?

– У рамках проекту ми маємо намір покращити місцеві політики захисту прав цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту в Україні. Разом з представниками місцевого самоврядування ми проведемо комплексний аналіз завданих збитків громади та покажемо світу наслідки звірств російської федерації.

Наша аналітика покаже, що нині відбувається у громадах, що вони втрачають та реальний рівень потреб для відновлення громад до первісного стану (початку агресії російської федерації).

У рамках роботи експертних платформ, які ми створюємо у громаді, будуть напрацьовані дієві практики фіксації воєнних злочинів, типів реакції на злочини, підтримки постраждалого цивільного населення та посилити роль органів місцевого самоврядування в зазначених процесах. Відповідна робота дозволить створити Дорожню карту з впровадженню дієвих заходів з оцінки збитків, порядку їх фіксації та системи реагування з надання підтримки постраждалому цивільному населенню, відновлення громад від наслідків збройної агресії.

До проекту долучено області та громаді, які постійно страждають від обстрілів і в яких місцеве населення щоденно перебуває в небезпеці.

У проекті візьме участь 8 територіальних громад з Черкаської (Черкаська, Уманська), Донецької (Краматорська, Святогірська), Сумської (Охтирська, Сумська), Чернігівської (Сновська, Іванівська) областей. У кожній з областей долучені фахові експерти, які з 2014 року працюють над питаннями допомоги постраждалому цивільному населенню, розвитку громад та документують злочини, які вчиняються російською федерацією.

Також для громад стане додатковою можливістю підвищити свої знання з Міжнародного гуманітарного права та впровадження дієвих програм з відновлення.

421860183_3572564976339676_4136117392828923169_n

– Як відреагували громади на Вашу ініціативу?

– У січні ми вже провели зустрічі з фахівцями Сумської, Черкаської, Охтирської міських рад та презентували нашу ідею. Розповіли про можливості, які виникнуть у громад при впровадженні нашої ініціативи.

І я можу з упевненістю сказати, що ідея була сприйнята дуже позитивно. Керівники та фахівці міських рад готові долучитися до реалізації проекту та всіляко сприяти проведенню заходів у рамках проекту.

На зустрічах ми вже погодили спільну роботу над впровадженням проєкту, зокрема проведення аналізу збитків, які  було завдано громаді внаслідок збройної агресії російської федерації та етапи розробки Дорожніх карт відновлення громади. Також обговорено можливі шляхи співпраці та комунікації з громадським сектором та міжнародними фондами задля покриття збитків, яких зазнала громада внаслідок ракетних ударів російської федерації.

421989607_3572564779673029_7058222553484830976_n

Уманський міський голова Ірина Плетньова підтвердила бажання працювати в рамках проекту та дала доручення фахівцям міськради збирати інформацію та комунікувати з фахівцями Черкаського правозахисного центру з питань впровадження проекту.

420962333_765275142300863_8005043710797760482_n

Що ж стосується Донецької та Чернігівської областей, де зафіксовано найбільшу кількість воєнних злочинів, тут активна фаза реалізації проекту розпочнеться з початку лютого цього року. Експерти та партнери організації розпочали аналітичну роботу з визначення рівня збитків та створюють експертні платформи для роботи у напрямку відновлення громад.

654544

Охтирка Сумської області сильно постраждала протягом 2022 року, особливо навесні під час майже щоденних бомбардувань з боку рф. Зараз громада та її мешканці намагаються відновити зруйновані обєкти та активно працюють в цьому напрямі. Комплексний правовий аналіз допоможе в подальшій роботі та загальній стратегії відновлення, - коментує представниця команди проєкту з Сумщини Наталія Єсіна.

420837912_765275175634193_8479898682257956774_n

Проект здійснюється Громадською організацією "Черкаський правозахисний центр" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США.

Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт:

http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100