реклама Делікат

31 січня 2024 року у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки Віктора Зеліка «Акварельна елегія».

В експозиції представлено чотири десятка акварельних робіт, що передають сюжети з життя міст нашої країни і життя людей, які є головними героями творчості митця.

DSC_3651_1_Radiant

Перед нами у довершеній техніці постає надзвичайно чутливий і елегійний світ акварелей, чи не найскладнішого напрямку світового мистецтва, сповнений повітряного простору і сонячної атмосфери. Ми бачимо широку географію від Донеччини і Криму до Центральної України, широку палітру чистих кольорів від монохрому гризайлі до дрібних колірних нюансів, за допомогою яких Віктор Зелік майстерно передає і прохолоду літнього вітерця, і морозну ранкову тишу, і церковний дзвін, що відлунює у повітрі. Художник реалістично пише море і хвилі, віртуозно передає світло, експериментує з кольором.

DSC_3604_1_Radiant

Перед глядачем постають архітектурні акварелі, де зображені пам’ятки України, які треба зберегти для нащадків. Мистецький погляд автора вихоплює дивовижні архітектурні деталі, що втілюють колорит міських вуличок, двориків й паркових ансамблів. Головними героями композицій акварельних творів стають люди у повсякденних моментах: прогулянки з собачкою, поспішного чимчикування на роботу чи з роботи, закоханого погляду молодої пари чи гри вуличного музики.

Про автора. Віктор Андрійович Зелік народився 1951 року у місті Слов’янськ Донецької області, де й проживав до  повномасштабного вторгнення. Вже майже два роки живе і працює в Черкасах.

DSC_3548_1_Radiant

Освіту здобув у Харківському художньо-промисловому інституті (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв) на факультеті промислової графіки і пакування (1973–1978 рр.). Майже два десятиліття працював художником-оформлювачем.

Багаторічний мистецький набуток художника складають роботи у різних техніках: монументально-декоративний живопис, плакати, батик, оформлення книг і кераміка (фарфор) з підполив’яним розписом.

З 1985 року Віктор Зелік є активним учасником виставок у Харкові, Донецьку, Краматорську, Слов’янську й Криму.

DSC_3629_1_Radiant

Вже більше 30 років працює у техніці станкового акварельного живопису. Віктор Зелік входить у сотню найкращих акварелістів світу. Його роботи полюбилися багатьом і мають незмінний інтерес у поціновувачів.

Виставка діятиме до 20 лютого.

Текст: Марина Цибенко, арткуратор, завідувачка відділу науково-просвітницької та виставкової роботи ЧОКМ.

Фото: Анна Криворотова.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100