У неділю, 18 лютого, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї у рамках виставки «Акварельна елегія» відбулася творча зустріч з художником Віктором Зеліком. Відвідати зустріч, поспілкуватися про мистецтво завітали поціновувачі творчості, митці, учні майстра та широка громада.
У рамках спілкування присутні дізналися про творчий шлях, натхнення для творчості та вибір технічних та емоційних засобів виразності художника. Віктор Андрійович розповів про три види міських пейзажів, які змальовує, а саме: створені з натури, фантазійні та змішані.
"Поціновувачів цікавили архітектурні деталі, декор, який демонструє авторську манеру Віктора Зеліка: мереживо решіток, арок, балкончиків та дверцят. Обговорили також технічні аспекти і складнощі роботи з аквареллю, підходи та практики навчання акварелі та багато іншого",- розповідає завідувачка відділу науково-просвітницької та виставкової роботи музею, арткураторка виставки Марина Цибенко.
Біографічна довідка про митця.
Віктор Андрійович Зелік народився 1951 року у місті Слов’янськ Донецької області, де й проживав до повномасштабного вторгнення. Освіту здобув у Харківському художньо-промисловому інституті (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв.) на факультеті промислової графіки і пакування (1973–1978 рр.). Майже два десятиліття працював художником-оформлювачем.
Багаторічний мистецький набуток художника складають роботи у різних техніках: монументально-декоративний живопис, плакати, батик, оформлення книг і кераміка (фарфор) з підполив’яним розписом.
З 1985 року Віктор Зелік є активним учасником виставок у Харкові, Донецьку, Краматорську, Слов’янську й Криму.
Вже більше 30 років працює у техніці акварельного живопису. Віктор Зелік входить у сотню найкращих акварелістів світу. Його роботи полюбилися багатьом і мають незмінний інтерес у поціновувачів.
Фото Евгенія Воробйова @Evgeniy Vorobyov
реклама