реклама

реклама

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України за процесуального керівництва органів прокуратури Черкаської області слідчими територіальних органів Національної поліції в Черкаській області зареєстровано 1 962 кримінальних провадження за ст. ст. 110, 438 КК України, у тому числі за заявами внутрішньо переміщених осіб. Переважна більшість з яких скерована за підслідністю до органів безпеки.

Без назви

Безпосередньо Управлінням Служби безпеки України в Черкаській області розслідувалися 19 багатоепізодних кримінальних проваджень за ст. ст. 438, 110 КК України за фактами ракетних обстрілів зс рф цивільних об’єктів на території Черкаської області, у яких здійснюють процесуальне керівництво прокурори Черкаської обласної прокуратури.

У цих провадженнях наразі задокументовано 25 фактів порушення законів та звичаїв війни збройними силами рф.

Установлено загибель 25 мирних жителів, ще 30 були поранені. Унаслідок військової агресії рф постраждало 7 дітей, з них: 6 – загинули та 1 – поранено.

Знищено та пошкоджено 244 об’єкти цивільної інфраструктури:

194 – житлові будинки та споруди,

14 – навчальних та виховних закладів,

1 – медичний заклад,

1 – об’єкт гідроенергетики,

34 – інші цивільні об’єкти.

За фактом нанесення 28.04.2023 ракетного удару двома ракетами Х-101 по 9-поверховому житловому будинку в м. Умань Черкаської області 28.11.2023 заочно повідомлено про підозру командувачу дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації генерал-лейтенанту, громадянину рф, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України.

Також прокурори Черкаської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом невибіркового обстрілу військовими зс рф приватних домоволодінь в одному із сіл Харківської області. У цьому провадженні у вересні 2023 року одному з військовослужбовців рф повідомлено про підозру за ст. 438 КК України.

Ще 16 кримінальних проваджень проти основ національної безпеки розслідував Четвертий слідчий відділ (з дислокацією у м. Черкасах) ТУ ДБР, розташованого у м. Києві.

Упродовж 2 років повномасштабної війни прокурорами скеровано до суду  140 обвинувальних актів за обвинуваченням 141 громадянина України, причетного до вчинення злочинів проти основ національної безпеки та проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, які пов’язані з військовою агресію рф проти України.

Про це "Прочерку" повідомила прес-служба Черкаської обласної прокуратури

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100