реклама

реклама

Укус зараженої сказом тварини є смертельно небезпечним для людини. Як вберегтися від укусів тварин, яка ситуація зі сказом в області та що робити після того, як покусала тварина, – про це розповіли фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

430113523_370318045811779_5303567583084265524_n


За даними Міністерства охорони здоров`я щорічно в Україні реєструється близько 100-120 тисяч осіб, які звертаються до медичних установ з приводу укусів тваринами, з них 60 % одержують лікування.

Із 2001 по 2023 рр. в Україні зареєстровано 53 летальних випадки сказу серед населення. У Харківській області цього місяця зареєстровано випадок смерті людини від сказу. Захворів 59-річний чоловік, мешканець Чугуївського району.

Хворого вкусила за палець власна кішка, яка була інфікована на сказ та не мала щеплень. Невдовзі тварина померла. На жаль, чоловік не звернувся за медичною допомогою у терміни, коли вакцинація проти сказу мала врятувати життя. Як результат, хворий помер.

Головною причиною, що призвела до захворювання і смерті укушених скаженими тваринами людей, є небажання або незнання про необхідність профілактичного лікування сказу вакциною. Крім того, причиною смерті від цього страшного захворювання стають пізнє звернення до фахівців та пізній початок лікування. Водночас, очищення рани та імунізація, зроблені якомога раніше після підозрілого контакту з твариною, можуть запобігти розвитку сказу практично на 100 %.

Ситуація зі сказом у Черкаській області

Останній випадок сказу в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися. Через це необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.

За даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби, у 2023 році в Черкаській області на території 9-ти територіальних громад зареєстровано 29 випадків сказу серед тварин. Зокрема, у 14-ти котів, 9-ти собак, 5-ти лисиць та однієї куниці.

Так, в Уманському районі зареєстровано 22 випадки, в Звенигородському – 4, у Черкаському районі – 3 випадки.

У цьому році епізоотична ситуація значно погіршилась. У січні та лютому уже зареєстровано 16 випадків сказу тварин, що складає 55,2% від усіх випадків сказу у 2023 році. Ризик інфікування вірусом сказу мали 25 осіб, які отримують антирабічне лікування. Зареєстровані «міські» осередки сказу, що є більш загрозливим для людини (у Смілі та Кам’янці – по 2 випадки, у Маньківці та місті Христинівка – по 1 випадку). Випадки сказу тварин зареєстровані також і в Черкаському районі (в селах Мала Смілянка, Балаклея, Чорнявка, Тернівка, В’язівок) та у Звенигородському районі (у селах Козацьке та Чижівка).

Пресслужба Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+4 #1 Серед лідерів 28.02.2024 20:46
Обком та міськвиконком. На другому місці після лідера знаходиться генетична інвалідність. В цих же установах
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100