У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб під головуванням генерального директора, головного державного санітарного лікаря області Володимира Папача відбулася нарада з керівниками відокремлених структурних підрозділів. Під час наради підбили підсумки діяльності Центру в 2023 році та окреслили завдання, на яких слід зосередитись цього року.
Головний державний санітарний лікар області наголосив на необхідності забезпечення постійної готовності фахівців Центру до реагування на надзвичайні ситуації, своєчасне інформування про їх виникнення або загрози виникнення та взаємодії з профільними службами. Також – на важливості забезпечення конструктивної співпраці з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, закладами охорони здоров’я, освітянами, громадськими організаціями, населенням щодо вирішення актуальних питань у сфері громадського здоров’я, реалізації вимог Закону України «Про систему громадського здоров’я».
Володимир Папач акцентував увагу на належній організації вакцинації населення, виконання планових показників охоплення щепленнями, забезпечення інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.
Покращення практики з організації виїзних профілактично-вакцинальних акцій до віддалених сіл Черкащини – ще одна важлива ціль.
«За минулий рік нами проведено 24 виїзди, з початку цього року – 8 виїздів. Майже 2 тисячі людей мали змогу вакцинуватися від дифтерії, правця та COVID-19. Здебільшого це люди похилого віку. Зокрема, понад 10% від загальної кількості щеплень проти правця та дифтерії дорослим жителям області зроблено в ході виїзних вакцинацій. Задля позитивних результатів необхідна активна участь в організації таких акцій фахівців на місцях», – звернувся Головний державний санітарний лікар області до колег.
Серед ключових напрямів роботи обласного ЦКПХ – профілактування неінфекційних захворювань та промоція здорового способу життя.
«Донесення до населення знань щодо профілактування інсультів, серцево-судинних хвороб та співпраця у вирішенні цих питань з усіма причетними органами – це та робота, яку ми цього року повинні суттєво поліпшити, аби досягати результатів», – зазначив Володимир Папач.
Серед важливих пріоритетів роботи Центру – участь фахівців у реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 рок. Принагідно відзначив підрозділи, які активно працюють у цьому напрямі: Чигиринський, Уманський, Жашківський, Шполянський, Чорнобаївський, Тальнівський, Звенигородський, Золотоніський та Черкаський.
Ще одним важливим питанням діяльності Центру є робота з програмами із ментального здоров’я. Це важлива частина загального здоров’я та благополуччя населення. Тому проводиться широка мережа тренінгів та навчань для донесення інформації та підтримки громадськості області.
У ході наради керівники структурних підрозділів Марина Конакбаєва, Ірина Шуляренко, Юлія Сокирка, Лідія Грищенко, Світлана Нікітюк, Ніна Єгольнікова, Аліна Голоюх, В’ячеслав Тур, Світлана Королькова, Ольга Павленко детально проаналізували результати роботи Центру з профільних напрямків. Зокрема, у своїх виступах висвітлили актуальні проблеми з організації епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями, організації інфекційного контролю та заходів щодо боротьби з антибіотикорезистентністю. Також розглянули питання щодо стану виконання плану профілактичних щеплень, організації зберігання та логістики імунобіологічних препаратів. Обговорили промоційну діяльність та співпрацю зі ЗМІ, організацію фінансово-господарської діяльності тощо.
Пресслужба Черкаського обласного ЦКПХ