реклама

реклама

У Черкасах на березі Дніпра в районі захисної дамби розпочалося будівництво.

Фото: vikka.ua


Техніка і робітники зводять захисну дамбу, відгороджуючи пляж від води. Довкола цього будівництва вже розгорівся скандал. Хто стоїть за дачним кооперативом, дізнавалися журналісти сайту vikka.ua.

Будівництво на березі Дніпра

Будівництво на березі Дніпра розпочалося кілька днів тому. На пляжі біля захисної дамби з’явилася вантажна техніка та група робітників. Вони почали бетонувати і зводити захисну дамбу. Місцеві жителі занепокоїлися. Адже відтепер буде закритий доступ до води, а саме будівництво зводиться ніби на землях Водного фонду.

Як вдалося з’ясувати журналісту «Інтера», Станіславу Кухарчуку до земельної ділянки, площею понад 2,7 га, має відношення обслуговуюючий кооператив «Дачний 2016».

На момент проведення зйомок на березі працювала техніка. Проте згодом, коли на перевірку прийшла Екологічна інспекція центрального регіону, то вже ніякого будівництва не здійснювалося.

“На момент проведення обстеження роботи не здійснювалися, причетних осіб встановити не вдалося”, – йдеться у листі, який виклав у мережу черкащанин Максим Сорочан, інформує сайт zmi.ck.ua.

Судові пристрасті

Земельна ділянка під Черкасами була надана обслуговуючому кооперативу «Дачний 2016» ще у 2017 році розпорядженням Черкаської районної адміністрації. Дата видачі цього розпорядження – 7 червня 2017 року. Черкаської районної державної адміністрацією у той час керував Анатолій Яріш. Нині він є депутатом Черкаської обласної ради від Партії «Слуга Народу».

У серпні 2017 року між Черкаською РДА та обслуговуючим колективом був укладений договір оренди на 10 років для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, розташованої в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району, за межами населеного пункту.

Із виділенням землі на березі Дніпра не погодилася прокуратура. Вони оскаржили це розпорядження в судовому порядку. У 2021 році Господарчий суд виніс рішення:

  • Визнати незаконним та скасувати розпорядження Черкаської районної державної адміністрації №182 від 07.06.2017 “Про затвердження проекту відведення земельної ділянки” в частині затвердження проекту землеустрою та передачі обслуговуючому кооперативу “Дачний-2016” земельної ділянки з кадастровим номером 7124986000:01:001:0043 площею 2,7607 га терміном на 10 років для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, розташованої в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району, за межами населеного пункту.
  • Визнати недійсним договір оренди землі від 19.08.2017, що був укладений терміном на 10 років між Черкаською районною державною адміністрацією та обслуговуючим кооперативом “Дачний-2016”.
  • Скасувати державну реєстрацію права оренди №22169091 від 31.08.2017 з одночасним припиненням відповідного речового права обслуговуючого кооперативу “Дачний 2016” на земельну ділянку за кадастровим номером 7124986000:01:001:0043 площею 2,7607 га, передану йому в оренду терміном на 10 років.

Проте обслуговуючий кооператив «Дачний 2016» подав до Північного апеляційного господарського суду. У 2023 році суд скасував рішення Господарського суду і повернув право власності на ділянку кооперативу. В ухвалі суду зазначено, що судді не побачили, що будівництво здійснюється на землях Водного фонду.

Фото: vikka.ua


Прокуратура звернулася до Касаційного господарського суду Верховного суду України. Засідання призначене на 27 березня.

Хто стоїть за обслуговуючим  кооперативом «Дачний 2016?

Обслуговуючий кооператив «Дайчний 2016» був створений у січні 2016 року. Статутний капітал, згідно YouControl, 30 грн. Керівник – Олександр Путря.

Співзасновниками є три людини: Олександр Путря, Олена Щербачова та Володимир Бурячинський. Останній у минулому був депутатом Черкаської міської ради. Фірми, які потрапляють в орбіту його впливу, неодноразово вигравали тендери в Черкасах.

реклама

Коментарі  

 
+3 #3 Перехожий 16.03.2024 19:11
Вся біда в тому, що в Україні до сих пір точно не встановлені межі земель Водного фонду. А надалі, відповідальні посадові особи органів місцевого самоврядування або Держгеокадастру за неправомірну вигоду вносять недостовірні відомості до земельно-облікових документів, відносячи землі водного фонду до земель сільськогоспода рського призначення. Потім посадовці незаконно погоджують документацію із землеустрою щодо передачі вказаних земель у власність громадян. Згодом виведені землі використовуютьс я для забудови. Крім того, відповідно до ст. 88 Водного кодексу України у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації, але через відсутність належного контролю за її розробкою з боку місцевих органів влади, вимоги щодо ширини прибережних смуг (25 – 100 метрів від води) часто порушуються, що автоматично виводить частину земель із земель водного фонду.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Мздонадавач 16.03.2024 15:24
Цитую Ольга Іванівна:
То давайте сюди їхні пики. Щоб знати героїв.

Прокурорські все знають, ціну ще не склали.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 Ольга Іванівна 16.03.2024 13:06
То давайте сюди їхні пики. Щоб знати героїв.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100