реклама Делікат

На Черкащині тривають інформаційні заходи для населення під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!» у межах Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом.

Фахівці Звенигородського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Діна Слинько, Мар’яна Нестерова, Ніна Погрібна, Марина Заверченко, Ольга Андрусишина провели низку заходів із метою підвищення обізнаності населення про цю небезпечну хворобу.

На Черкащині тривають інформаційні заходи для населення під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!»


Цікавими стали наші освітні лекції для відвідувачів Тарасової юрти, що встановлена в центрі Звенигородки на честь 210-річчя народження Кобзаря, в межах міжнародного українсько-казахського проекту «Юрта Незламності». Тарас Шевченко – один із великого списку відомих, талановитих людей світу, які хворіли на туберкульоз. У ході зустрічі Ольга Андрусишина розповіла про боротьбу великого поета з тяжкою недугою. На заході поєднали цитування творів поета, які стали відображенням втрачених надій на поліпшення здоров’я через важку недугу, та інформування про епідеміологічну ситуацію і ризики сьогодення.

Про небезпеку захворювання на туберкульоз для людей із хронічними захворюваннями легень, цукровим діабетом, онкозахворюваннями, про сигнальні ознаки недуги, про необхідність проходження періодичних медичних оглядів фахівці Центру говорили на зустрічі з членами ветеранської організації «Клуб Берегиня». Зустріч була пізнавальною, насичена повчальними прикладами та історіями з життя.

На Черкащині тривають інформаційні заходи для населення під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!»


Змістовним та яскравим став спільний захід із відомою місцевою поетесою Людмилою Солончук. Зустріч відбулася 21 березня в Звенигородській дитячій бібліотеці з приводу Дня поезії для учнів п’ятих класів Звенигородського ліцею № 1. Розповідь про Лесю Українку, її поезію «Contra spem spero!», що стала життєствердним маніфестом боротьби Лесі з туберкульозом, вразила маленьких слухачів. Діткам було наголошено на необхідності свідомого ставлення до свого здоров’я, формування навичок здорового способу життя та культурно-поведінкових звичок.

Із метою покращення рівня обізнаності учнів щодо глобальної епідемії туберкульозу, спеціалістами Центру були підготовлені та направлені тематичні тексти на відділи освіти територіальних громад для проведення диктантів для учнів 5-11 класів. Ніна Погрібна провела освітню лекцію та зачитування тексту диктанту для учнів 8 класу Звенигородського ліцею № 1.

На Черкащині тривають інформаційні заходи для населення під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!»


В ігровій формі з учнями 5 класу Звенигородського ліцею № 3 фахівці відділу спільно з працівниками Українського Червоного Хреста Звенигородського району провели освітній захід. Із іграми та вікторинами діти легко засвоїли інформацію про це особливо-небезпечне захворювання, зокрема, про основні симптоми, джерела інфікування, механізми передачі та про тих, хто ризикує захворіти. Наприкінці заняття діти з легкістю відповідали на контрольні запитання наших фахівців.

Також з ініціативи фахівців Центру на мультимедійному екрані міста протягом тижня транслюється відеоролик з рекомендаціями профілактики та діагностики туберкульозу.

Пресслужба Черкаського ЦКПХ

Фото: ck.cdc.gov.ua

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100