Сьогодні у Черкасах пройшов регіональний форум, де говорили про важливість створення послуги раннього втручання. Участь у форумі взяли представники Черкаської обласної ради, Черкаської ОДА, представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Черкаській ОДА, керівник ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічни хпрацівників, спеціалісти впровадження прслуги раннього втручання з Одещини.
Захід відбувся за ініціативи громадської організації «Черкащани Уманщини» за підтримки ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
– Як і в будь-якій цивілізованій країні, українські діти повинні відчувати себе захищеними, повноцінними у всіх соціальних процесах. Саме в цій сфері є дуже багато проблем. Не зважаючи на те, що триває жорстока війна, ми не можемо стояти осторонь, – звернувся до присутніх керівник фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді Олександр Коваленко.
Чому послуга раннього втручання – важлива допомога сім'ї, розповіла керівниця інклюзивного освітнього Хабу «Черкащани» Оксана Гнатюк.
– Ця послуга допомагає багатьом дітям уникнути інвалідності. Я згадую, коли стала мамою особливої дитини. З нею пробула 8 місяців за кордоном, та повернулася з думками, що ми теж можемо багато-чого змінити, у нас є для цього всі можливості, потрібне тільки бажання, – сказала Оксана Гнатюк.
Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний сказав, що, у підсумку заходу буде напрацьовано ряд практичних кроків, які втілять у територіальних громадах Черкащини та Одещини для лікування та соціалізації дітей з вадами розвитку.
– Приємно, що цей захід відбувається на Черкащині. Раді вітати колег із Одещини, які сьогодні готові поділитися своїми здобутками. Я переконаний, здоров'я дитини – те, заради чого наші воїни сьогодні виборюють свободу. Навіть у цих страшних умовах ми повинні забезпечити їм повне та комфортне дитинство, – наголосив Анатолій Підгорний.
За словами заступниці начальника Управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксани Сімушиної, вік від 0 до 4-х років вагомий у житті дитини. За цей час вона проходить шлях від щойно народженого немовляти до людини, яка може сидіти, ходити, розмовляти, займатися творчістю.
– Тоді ж у дитини виявляють патології розвитку – фізичного, інтелектуального, мовленнєвого, соціального тощо, які, утім, можна скоригувати, – сказала Оксана Сімушина.
Вона додала, що наразі на Черкащині функціонує 25 інклюзивно-ресурсних центрів, фахівці яких супроводжують осіб із особливими освітніми потребами.
– 138 фахівців здійснюють системний кваліфікований супровід, це: практичні психологи, вчителі-логопеди, дефектологи та вчителі реабілітологи, – повідомила Оксана Сімушина.
На обліку в інклюзивно-ресурсних центрах Черкащини перебуває понад 5 тисяч дітей з особливими освітніми потребами. Близько 30% – це діти до трьох років.
Дуже змістовними і професійними були виступи колег з Одеси - національного тренера, члена Європейської асоціації раннього втручання Оксани Кривоногової та спеціаліста з раннього втручання Анастасії Романюк.
Юлія Капуш
реклама