реклама Делікат

Українська громада й Церква 20 квітня вшановує пам'ять славетного українського гетьмана Петра Сагайдачного, переможця московитів (помер Гетьман саме 20 квітня (за н.с.) 1621 року в місті Києві), пише «Козацький край».

Цього дня у Трахтемирові на Канівщині, де була гетьманська резиденція і звідки Сагайдачний відправлявся у переможний похід на москву 1618 року, зібралися нащадки козаків з Києва та Канева. Про це розповів екс-прем'єр-міністр України, очільник ГО "Рідна Україна", уродженець лівобережної Черкащини Микола Томенко.

Фото: Козацький край


"Традиційно місцева українська козацька громада ще чолі з Борисом Скребцовим та наша Київська делегація із викладачів та студентів Національної академії СБУ провели своєрідну Тризну по Сагайдачному, - говорить Томенко. - Ми також підтримали акцію «Шевченко єднає Україну», яку проводить Державна екологічна інспекція та висадили біля памʼятних знаків саджанці від знаменитого Шевченківського дуба".

*На фото - пам'ятник гетьману Сагайдачному, встановлений у Трахтемирові 2018 року за ініціативи Черкаської ОДА та ДІКЗ "Трахтемирів" в ознаменування 400-річчя перемоги козацького війська над московитами.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100