Спеціалісти Черкаського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області з представниками рибоохоронного патруля провели рейдові заходи у місцях масової торгівлі водними живими ресурсами.
Такі заходити проводять з метою виявлення осіб, які здійснюють незаконну реалізацію риби та ракоподібних, в т.ч. не дотримуються вимог ветеринарно-санітарного законодавства, на ринках, спеціально відведених для торгівлі місцях та за межами таких місць.
Фото: cherk-consumer.gov.ua
За результатами заходів на території ТОВ «Лікос» (ринок Сєдова) та СТ «Центральний ринок м. Черкаси» (рибний павільйон) порушень чинного законодавства не встановлено, наявна в реалізації риба супроводжується товарно-транспортними накладними та експертними висновками лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.
З метою забезпечення охорони водних біоресурсів, їх шляхів міграції та місць розмноження, діє заборона на лов (добування) у весняно-літній період природного відтворення (нересту).
У 2024 році строки заборони є наступними:
Наявна в реалізації риба повинна супроводжуватися товарно-транспортними накладними та експертними висновками лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.
Черкаське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області наголошує, що реалізація живої риби та ракоподібних проводиться виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме:
Не підлягає продажу жива або охолоджена риба з ознаками паразитарних захворювань, каламутним слизом, кислуватим запахом, тьмяною лускою, запалими очима.
Статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено заборону торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та інших невстановлених місцях. КУпАП передбачено штраф від 1 до 7 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Згідно оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, на період заборони дозволено вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби гачковими знаряддями добування (вилову) з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони. До 30 червня (включно) 2024 року триватиме також заборона на вилов раків.
Черкаське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області