реклама Делікат

Співробітники Черкаського художнього музею влаштували квест та майстер клас із писанкарства для дітей, які вимушено залишили свої домівки через війну. Наразі вони перебувають з сім'ями в санаторії «Сосновий бір».

IMG_20240424_140955

– Організували такий захід до Великодня, всі охоче долучилися. Діткам повинно бути цікаво, інформативно. Думаю, це для них щось нове, – сказала психологиня санаторію Таміла Макаренко.

Фахівчиня додала, що допомагає дітям переселенців із Донеччини, Луганщини. Під час першого знайомства усі вони мали травми, скоригувати це допомогло створення комфортних умов.

IMG_20240424_145627

Під час екскурсії розповідала про птахів, зображених на виробах митців, співробітниця музею Лілія Півториста. Потім на гостей чекав квест, який допоміг засвоїти отримані знання.

– Усі наші квести пов'язані саме з українською культурою. Часто дітям не цікаво просто слухати екскурсію, тому вирішили в більш інтерактивній формі звернути їхню увагу на мистецтво. Чому саме птахи? Бо вони зрозумілі кожному, – сказала музейниця.

Лілія Півториста наголосила, що екскурсія та гра стали у пригоді під час майстер-класу з писанкарства. Одним із завдань квесту було – знайти приклади писанок народного художника України Данила Нарбута, який збирав їх із різних регіонів країни.

IMG_20240424_140116

– Сьогодні ми бачимо, наскільки важливо говорити своєю мовою, співати своїх пісень, вивчати свою історію і дотримуватися традицій свого народу. Я щиро вдячний працівникам художнього музею за підтримку нашої ініціативи. Влаштували для дітей ВПО цікаву екскурсію, яка відображає культурні й природні надбання Черкащини та України загалом. Провели цікавий майстер-клас зі створення справжньої української писанки, – зауважив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний.

За словами Анатолія Підгорного, це не перший подібний захід. З початку повномасштабного вторгнення влада долучає до культурного життя Черкащини дітей ВПО, які проживають у комунальних закладах області.

Юлія Капуш, фото Прочерку

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100