На сполох б'ють працівники відділення «Швидкої медичної допомоги» Звенигородської ЦРЛ: влада планує переселити їх із центру міста на його околицю. А це автоматично стане проблемою не тільки півсотні медпрацівників відділення, а й 43 302 людей – населення Звенигородки і району, яких це відділення обслуговує, інформує газета «Вечірні Черкаси».
На випередження сесії райради, на яку планується винести розгляд непопулярного питання, медики звенигородської «швидкої» вирушили до Києва – в Мінохоронздоров'я та в Черкаси – до редакцій обласних ЗМІ, бити на сполох і просити захисту.
– Нас підписалося 46 медпрацівників, а ще понад 600 підписів – це жителі Звенигородки і навколишніх сіл. Нікому ж не хочеться, щоб «швидка» до нього у разі необхідності добиралася удвічі чи втричі довше… – розповідає лікар Анатолій Олійник.
У Звенигородці «швидка» навіть у післявоєнні 40-ві роки знаходилася у центрі міста, потім у «перебудованому» 1986 році її відселили були на околиці міста – на територію ЦРЛ, але 1992-го знову виділили приміщення в центрі. Відтоді ось уже 20 років працівники «швидкої» знаходяться у приміщенні, яке їхнім колегам по всій Україні ставлять за приклад.
Проте тепер приміщення хочуть забрати і передати відділу земельних ресурсів – разом із гаражами «швидкої» і навіть із туалетом, який віднесли до «комплексу громадських споруд». Медики наголошують: за два останні роки на Звенигородщині – вже третій голова райдержадміністрації і при кожному з них «швидку» намагалися перевести на задвірки міста. Але тільки тепер загроза цього стала настільки реальною. У відозві працівників «швидкої» вказано, що основна причина «переселення», яка їм озвучена, – це економія на опаленні приміщення. Проте, за підрахунками медиків, яких готують до «депортації», збільшення витрат на бензин для карет «швидкої» у зв'язку зі збільшенням відстані поїздок спричинить не економію, а навіть перевитрати на 93 тисячі гривень.
Окрім того, вони нагадують: далекого 1992 року їх переселили з того самого приміщення, куди нині хочуть повернути. Ще тоді там через постійну сирість стіни бралися грибком, з-за чого двоє працівників серйозно захворіли. Усі ці двадцять років приміщення простояло пусткою, і краще в ньому не стало…
– Поки що про переселення мова не йде, – каже коментує ситуацію голова районної державної адміністрації Микола Чередник. – Створено комісію, яка шукає шляхи оптимізації. Їй доручено вивчити можливості переселення відділення «Швидкої допомоги», і то тільки тоді, коли приміщення для них буде відремонтовано і приведено в належний стан. Потім це питання буде винесено на сесію районної ради і депутати прийматимуть рішення.
реклама
Коментарі
Про яку совість Тертичного,Ви говорите.Він все життя крав та брав хабарі,а Ви йому про совість.Не було ,немає і ніколи не буде в Тертичного ні граминки совісті.
Тільки Каюк і міг до такого додуматись,щоб Швидку допомогу перевести в приміщення моргу.
Як це так ? Хіба це можливо ?
Також пообіцяв приїхати та підтримати Голова Черкаської обласної ВО Батьківщина Анатолій Васильович Бондаренко.
Зверніться до Безух Раїси Вікторівни-депутата РайРади.
Стрічка RSS коментарів цього запису