18 травня виповнюється 80 років депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом.
Цього дня, 1944 року розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.
Після незаконної анексії Криму в 2014 році російська влада продовжує дискредитацію та утиски кримських татар, що залишилися на півострові.
Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року №792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу і встановила в Україні 18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У Постанові наголошується: «Системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їхніх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з дати тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу».
«Той травневий день став для кримськотатарського народу суцільною чорнотою та болем...
У них забрали все. Жорстко позбавили дому. Зламали тисячі доль. Депортація. Геноцид. Радянська влада не гребувала нічим. Як і російський режим згодом. Україна бореться, щоб повернути все, що загарбав ворог», - зазначив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису