реклама

реклама Делікат

реклама

У перші дні повномасштабного вторгнення Андрій Хливнюк виклав у себе на сторінці повстанську пісню «Червона калина», проспівану на Софійській площі.

Вона була знята на телефон Міро Поповича, українця з американським паспортом, який нині захищає Україну на східному фронті. Про це Міро розповідає в інтерв'ю Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).

Маючи американське громадянство, етнічний українець міг виїхати з Києва й повернутися до США: Натомість пішов добровольцем у роту «Софія» в складі зведеного загону патрульної поліції. Її склад у подальшому вийшов доволі зірковим, і саме там Міро Попович познайомився з фронтменом гурту «Бумбокс» Андрієм Хливнюком. «У перший день (повномасштабної) війни, вночі на 25-е, я під'їхав до Pizza Veterano, де ми тоді базувалися. Було вже темно, всі «на стрьомі», кажуть: ДРГ, ДРГ там. І раптом якийсь чоловік паркує машину і з темряви виходить на мене. Ну, я стою й кажу: ти хто такий, стій. Він каже: я – Андрій. Потім підходить ближче, все ближче, ближче… Я уважно придивляюся і розумію, хто це. А потім мене там уже тролили, що одразу не впізнав Хливнюка», – пригадує, посміхаючись, Міро Попович.

Доброволець розповідає, що раніше цієї пісні не чув.

«Ми просто патрулювали тоді містом, і Андрій наспівував її вже деякий час до цього. А я ніколи не чув «Червону калину», бо більшу частину свого життя жив у Сполучених Штатах. Питаю його, що це за пісня? А він: це повстанська пісня Січових Стрільців. Ти що, її не знаєш? Відповідаю, що ні. Він у відповідь: ех, салага. І от проїжджаємо ми Софійську площу, а вона зовсім порожня. Андрій вирішив показати силу акустики – заспівати там», – пригадує Попович.

Під час першої зустрічі Міро попович не впізнав Андрія Хливнюка – лідера гурту «Бумбокс». На фото Міро та Андрій разом із Леонідом Остальцевим, українським військовим і підприємцем


Та перш, ніж дубль із загальновідомою версією побачив світ, був ще один, перший, який зберігся на телефоні в Поповича, де видно, як Андрій Хливнюк зупиняє запис.

«Я починаю знімати, а він каже: вимикай. І потім через 10 секунд Андрій зібрався, і ми зняли. Він заспівав «Червону калину». Потім я запитав у нього, чому просив вимкнути першого разу? Він відповів, що просто хотів іншу пісню заспівати. А потім змінив думку і вибрав «Калину». Історичний момент», – ділиться спогадами Міро Попович.

Цей перший дубль – тут 12-й хвилині розмови:

https://www.radiosvoboda.org/.../miro.../32951619.html

Серед варіантів, які могли бути записані замість «Червоної калини», – «Батько наш Бандера».

За перші кілька годин після того, як запис пісні був оприлюднений, ролик набрав десятки тисяч переглядів, наступного дня – мільйон. Така реакція на пісню стала для виконавця неочікуваним, але приємним сюрпризом. Згодом вокал Андрія Хливнюка використає Pink Floyd.

«Я Андрію Хливнюку переслав мною зняте оригінальне відео зі свого телефону. І він каже: я його зараз Девіду Гілмору буду відправляти, Pink Floyd. Вони хочуть пісню зробити. Я кажу, ти серйозно? Андрій показав скріншот їхнього листування. Виявляється, вони вже були давно знайомі з Девідом Гілмором. І потім за декілька тижнів виходить пісня Pink Floyd. Я був до цього на концертах Девіда Гілмора, є фанатом Pink Floyd, і для мене це було неймовірно», – ділиться емоціями Міро Попович.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100