реклама

реклама Делікат

реклама

29 травня у Соснівському суді Черкас продовжили запобіжний захід керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію, якого судять понад рік.

Містяни перед Будинком правосуддя у Черкасах, 29 травня 2024 року. Суспільне Черкаси


На засіданні, під час якого мали продовжити або змінити підозрюваному запобіжний захід та заслухати свідків, прийшли містяни з плакатами та прапором із зображенням патріарха Кіріла, повідомляє Суспільне.

Нагадаємо, керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снігірьова, підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Суди тривають понад рік — першу підозру митрополит отримав 20 лютого 2023 року.

Перед входом до Будинку правосуддя містяни простелили російський прапор із зображенням патріарха Кіріла. Всі, хто заходив, вимушені були топтатися по фото російського патріарха.

Підсудний митрополит Феодосій переступив зображення.

Один із трьох захисників підсудного Володимир Юдін затримався за межами Будинку правосуддя та не прийшов на засідання. Через це адвокати підсудного просили перенести судове засідання. Утім суддя зауважила, що для обрання запобіжного заходу не потрібні усі захисники, тож засідання розпочали із затримкою у 20 хвилин.

За словами адвокатки, захисника Юдіна під судом не пускали містяни, тому він написав заяву до поліції.

Містяни перед Будинком правосуддя у Черкасах, 29 травня 2024 року. Суспільне Черкаси


"Ми ніяким чином не можемо вплинути на людей. Вони мають самі розуміти, що зривають засідання", — зазначила вона.

Суддя на це зазначила, що захисник дійсно розцінив деякі дії містян як провокацію і написав заяву. Судова охорона запропонувала провести його на засідання кількома виходами, однак він відмовився і пішов у невідомому напрямку. Починати засідання вирішили без нього.

Про що клопотала прокуратура і що вирішив суд

Прокурор клопотав про продовження запобіжного заходу митрополиту Феодосію у вигляді домашнього арешту у нічний час доби. За його словами, ризики продовжують існувати і навіть збільшилися.

Адвокатка Тамара Гріденко своєю чергою просила змінити запобіжний захід на більш м'який. За її словами, підсудний не переховується і не давав приводів думати, що він це робитиме, а також не тисне на свідків:

"Тиск на свідків, це те, що їм сказали, що вони горітимуть в аду?", — запитала адвокатка.

Також захисник Ігор Голубчик підтримав прохання про помʼякшення запобіжного заходу. Коли до судової зали прийшов захисник Володимир Юдін, він також висловився за зміну запобіжного заходу на більш мʼякий.

Містяни перед Будинком правосуддя у Черкасах, 29 травня 2024 року. Суспільне Черкаси


Підсудний Денис Снігірьов підтримав своїх адвокатів. На його думку, ризиків не існує в принципі.

"Є можливість попросити політичний притулок у низці країн, але я зацікавлений в об'єктивному розгляді справи. Якщо я поїду за кордон, у кураторів буде свято. Такого задоволення я їм не дам. Не переживайте, нікуди я не поїду, свята такого вам не влаштую. Я і Україні і тут планую жити до кінця життя", — сказав підсудний.

За словами Феодосія, чинні обмеження йому заважають брати участь у служіннях, оскільки він вимушений кожної ночі їхати додому на Київщину.

Після нарадчої кімнати суддя оголосила про продовження нічного домашнього арешту з 22:00 до 5:00 по 27 липня.

Також на засіданні мали допитати свідка, утім, він не зʼявився.

реклама

Коментарі  

 
+8 #2 Петрович 31.05.2024 13:10
За те, що через кіріла переступив буде йому сувора кара. Прочитає ввечері десять раз "Отче наш" та сто поклонів одіб'є ну і звісно десятку зелених на московію зажене.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Петрович 29.05.2024 19:35
"Є можливість попросити політичний притулок у низці країн" Напевно що ці країни це раша і білораша. Та хто його туди відпустить. Буде йому те, що Петру Губеню - митрополіту Іосафу Кіровоградськом у, а саме за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 161 ККУ (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинене за попередньою змовою групою осіб), 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки, а також заборонив на 1 рік займати посади керівників релігійних управлінь та єпархій.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100