реклама

реклама Делікат

реклама

У Галереї народного мистецтва в Черкасах відкрилася виставка "Птахи в народному мистецтві". Участь у ній взяли двадцять майстрів - майже половина всіх членів Черкаського осередку спілки майстрів України. Представлені роботи виконані у різних техніках.

На виставці роботи представили Ольга Мартинова, Лідія Солодар, Ольга Бердник-Отнякіна, Наталія Крамна-Таран, Анна Веретільник-Криворотова, Олена Поліщук з Умані, Тарас Крамаренко з Жашкова, Сергій Радько з Межиріччя, про це пише Про все

За словами голови черкаського осередку Спілки народних майстрів України Ольги Мартинової, мета виставки - показати птахів через різні види та техніки народної творчості.

- Роботи дійсно абсолютно різнопланові. Кожен з майстрів використав свою техніку у власному стилі: хто вишивав, хто малював, хто ліпив з глини, творив із текстилю. Я особисто обожнюю такі виставки, коли відомого тобі майстра раптом пізнаєш із зовсім іншого боку. От, наприклад, Ольга Бердник-Отнякіна окрім своїх фантастичних керамічних іграшок представила ще й мальованого птаха в притаманній їй стилістиці. Наталія Крамна-Таран, яку ми знаємо як майстриню вишивки та художницю з народної вишивки, продемонструвала свої картини у техніці "квілт". Тому ця виставка більше про сьогоднішні почуття майстрів, - підкреслила Ольга Михайлівна.

photo_2024-06-08_11-28-53-1024x576

Тетяна Дубовець, відома всім своїми традиційними хустками, підготувала серію картин за мотивами робіт африканського художника Джо Скота.

- У моєму доробку до десятка таких картин. Я вишиваю те прекрасне, що бачу навколо. Ось, наприклад, цей півник — такий яскравий, гордий, така собі особистість у світі свійських птахів.

Анна Веретільник-Криворотова представила роботи зі своєї серії "Крила", яка виконана у техніці левкасу, із золотими прожилками в поєднанні з олійним живописом.

- Щоправда, я дещо переробила у цих роботах. І вони тепер живуть новим життя. Адже хочеться чогось світлого і такого, що дійсно окрилює. Що дає нам надію. Додала пташку, і вона тепер є центром всієї композиції. Як символ миру. Що всередині тебе вирує, те і хочеться малювати. Це така моя художня афірмація та звернення до космосу.

Майстриня Лідія Солодар поділилась своєю філософією щодо зображення птаха:

- Під час війни ось такі зустрічі творчих людей — як вікно до світла життя. Бо всі ми наче сидимо у власних мушлях. Відкриватися, відкривати своє мистецтво іншим - це те, що допомагає вберегти емоційний стан митця. А птаха — це мрія, політ, окриленість. Якщо пов’язувати птаха з темою війни, то скажу так: птахи є перелітні і ті, що залишаються зимувати. Війна — це зимний час, хто що б не казав. І ось всі ми такі, що залишились зимувати. Є пташки, що відлетіли у теплі краї, за кордон, допоки у нас лютує зима війни. Тема птахів однозначно об’єднала тему нинішнього буття українців. Роботи на виставці надзвичайно потужні і дуже різні. У кожній роботі зображення птаха несе різний характер, філософію, посил та власну історію. Що робить її цікавою і атмосферною.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Двадцять майстрів 10.06.2024 14:01
майже половина всіх членів Черкаського осередку спілки майстрів України.
А тепер питання:
- скільки всього чоловіків входить до Черкаського осередку спілки майстрів України?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100