реклама

реклама Делікат

реклама

Нарада з питань ветеранської політики відбулася в Черкасах за участі Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Вона повідомила, що сьогодні побувала в Золотоноші, там взяла участь у врученні квартир захисникам.

Про це пише Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

IMG_20240615_134011

– Мала нагоду вручити десять перших квартир у Золотоноші учасникам бойових дій та їхнім родинам. Це гарний приклад співпраці регіональної влади та бізнесу на ветеранському напрямі. Інша локація, яку ми відвідали – дитячий садочок, де проживає більше 60 внутрішньо переміщених осіб, з них – 19 дітей. Наразі там триває реконструкція. Ці люди стали членами Черкаської громади, вони постійно повторювали, що дякують Черкащині за тепло, – наголосила Ірина Верещук.

Водночас обласне керівництво доповіло їй про реабілітаційні спроможності області.

Інструменти соціальної адаптації та психологічної підтримки в громадах: 1 500 членів та членів їхніх сімей отримали соціальні та психологічні послуги; організовано 200 заходів груп підтримки для 1 900 осіб; у 200 громадах створено ветеранські простори, ще 12 просторів запрацюють до кінця 2024 року; запрацював пілотний проект соціальної адаптації ветеранів та членів родин у ГО «Табір Максимум», адаптацію пройшли 50 сімей ветеранів.

Навчання фахівців: 30 соціальних працівників були навчені командою Тренінгового центру «Простір можливостей» у межах курсу «Система підтримки та супроводу ветеранів у громадах із застосуванням кейс-менеджменту». У планах навчання: адміністраторів ЦНАПів, кар'єрних радників, поліцейських, лікарів сімейної медицини, HP-фахівців підприємств.

Увагу приділяють реабілітації в закладах обласного рівня: Відкрито сучасне реабілітаційне відділення у Черкаській обласній лікарні з пропускною здатністю 1000. У регіоні розвивають протезне виробництво на базі ГО «Табір Максимум». Триває перший етап реконструкції Черкаського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни: створення 80 реабілітаційних ліжок, сучасна реабілітаційна зала, пропускна здатність 2 500 осіб.

12 закладів охорони здоров'я на Черкащині надають реабілітаційні послуги амбулаторно, 7 закладів охорони здоров'я надають реабілітаційні послуги стаціонарно.

Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець назвав питання, пов'язані з ветеранською політикою, на яких в області продовжать зосереджувати увагу.

– По-перше: Як ми зустрічаємо ветеранів громад? Якими мають бути фахівці, інструменти? Скільки це коштуватиме і де брати кошти? Фахівці, які працюють з ветеранами в громадах, мають чітко розуміти, хто їх підтримує – це не тільки представники держави, це також громадські організації, бізнес. Хочу закликати всіх зосередитися на роботі з родинами, які чекають своїх захисників, які їх втратили. Захисники і захисниці, перш за все, повертаються до рідних, вже потім повинні підключатися громади, влада. Важливо не тільки вшановувати пам'ять загиблих героїв, треба демонструвати увагу, подяку живим. Найкращі інструменти для цього – ефективні програми реінтеграції. Звісно, не буває реінтеграції без реабілітації, – сказав Ігор Табурець.

Зазначив, що робота з регіонами важлива для всієї команди Міністерства т. в. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

– Ви перші на місцях зустрічаєте демобілізованих воїнів, які сьогодні повертаються після отримання поранень. Воїнів, які повертаються у свої домівки на щиті. Перші комунікуєте, розумієте, що треба ветеранам саме зараз. Діалог з громадами для мене і моєї команди є дуже важливим. Триває етап побудови ветеранської політики. Без ветеранів, без родин загиблих, без громад з органами місцевого самоврядування ми нічого не зробимо.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+19 #2 Порядні люди 15.06.2024 19:55
На одному гектарі лавки рядом з Вере....кою не сядуть!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+19 #1 ЦІкавий 15.06.2024 19:15
Соромно було чути , коли Бандурко рота ветерану затикала... рівень...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100