Вузький епітеліальний канал, який формується при порушеннях ембріонального розвитку або набуті чинники, називається кіста куприка. Патологія розвивається в підшкірній клітковині міжсідничної складки та тривалий час може перебувати в сплячому стані
Вузький епітеліальний канал, який формується при порушеннях ембріонального розвитку або набуті чинники, називається кіста куприка. Патологія розвивається в підшкірній клітковині міжсідничної складки та тривалий час може перебувати в сплячому стані. Однак несприятливі зовнішні фактори можуть призводити до «пробудження» та запалення. Серед них можна відмітити наступні причини:
● ведення малорухливого способу життя;
● носіння нижньої білизни не по розміру, яка натирає;
● отримання механічної травми куприка;
● переохолодження або перенесення інфекційних захворювань.
Наявність рясного волосяного покрову також стає сприятливим фактором для запалення та занесення інфекції. В цьому випадку потребується термінове звернення до лікаря для проходження діагностики та призначення лікувального плану.
Кіста куприка дошкуляє людині в гострій стадії. Вона проявляється больовими відчуттями, почервонінням, припухлістю в ділянці попереку та куприка. При фізичній активності у хворого може бути відчуття присутності стороннього предмета між сідницями. Також підвищується температура, а через свищеві ходи виділяється гній.
Ігнорування симптомів призводить до зростання їхньої інтенсивності. Куприкові ходи розповсюджуються на сусідні тканини, в тому числі органи малого тазу, можуть виходити до прямої кишки. Своєчасно розпізнати та видалити кісту важливо з точки зору швидкого повернення здоров’я без серйозних ускладнень.
Лікар проводить візуальний огляд куприка для виявлення свищевих ходів. Для більшої наглядності і точності діагностика доповнюється УЗД крижово-куприкової області, може призначатись колоноскопія. Якщо немає сумнівів в наявності кісти куприка в гострій стадії розвитку, медикаментозне лікування не має сенсу. Призначається операція, яка передбачає виконання наступних дій:
Головною задачею є видалення всіх свищевих каналів, адже при навіть при незначних патологічних ділянках можуть виникати рецидиви. Операція проходить в амбулаторному режимі – пацієнт приходить до клініки, а по завершенні операції може не перебувати в стаціонарі, а одразу повернутись додому. Реабілітаційний термін в середньому триває 2-3 тижні. Позбутись від кісти куприка можна лише за одну процедуру і назавжди забути про неприємні прояви.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.
*реклама